Marka DbyD z kolekcją Bio-acetate -biodegradowalne, nadające się do recyklingu oprawy okularów

Vision Express nie pozostaje obojętny na zmiany zachodzące w środowisku. Dlatego w 2021 r. wprowadził nową markę okularów DbyD. Marka ta powstała, by "day by day" zwracać uwagę na istotę decyzji zakupowych. Kolekcja DbyD Bio-acetate jest wykonana ze składników biodegradowalnych i nadających się do recyklingu.

Pochodzenie roślinne, biodegradowalne, do recyklingu

Linia DbyD Bio-acetate składa się z 57 modeli, a surowiec do ich produkcji pozyskiwany jest od włoskiego producenta bio-acetatu – firmy Mazzucchelli 1849. Składa się on z włókien bawełny i pulpy drzewnej, zmieszanych z plastyfikatorem stworzonym z naturalnych źródeł. Drewno jest natomiast pozyskiwane i odnawiane zgodnie z zasadami FSC. Dlatego też oprawki i okulary przeciwsłoneczne z kolekcji DbyD Bio-acetate po wyjęciu soczewek okularowych można wyrzucić do śmietnika oznaczonego: PAPIER.

Less is more

Marka DbyD to urzeczywistnienie koncepcji „less is more". Projekty zostały opracowane w minimalistycznym stylu, tak, by przez wiele lat pozostawały modne. Pozorne ograniczenia stylistyczne to rzeczywista korzyść dla planety. Wprowadzenie na rynek opraw i okularów przeciwsłonecznych biodegradowalnych i nadających się do recyklingu w dalszej perspektywie czasu przyczyni się do zmniejszenie produkcji śmieci powstałych z resztek okularów.

Od pewnego czasu obserwujemy wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie ekologii i dbania o środowisko. Zauważalne są pozytywne zmiany w zachowaniu ludzi i chęć poszukiwania alternatyw dla plastiku m.in. ekologicznych toreb na zakupy. Działania zachodzące na rzecz ochrony środowiska dostrzega się niemalże w każdej dziedzinie biznesu. Dlatego też Vision Express jako lider branży optycznej w Polsce i część grupy Grand Vision, chce mieć swój wkład w dbałość o naszą planetę. Biodegradowalne okulary marki DbyD, które wprowadziliśmy na rynek, są tego przykładem

- mówi Andrzej Dalkowski, Dyrektor Marketingu Vision Express

DbyDDbyD Vision Express

Więcej o: