"Ocean respect" zaczyna się od. skóry i kremu.

Linia produktów przeciwsłonecznych Sun Secure to najbardziej ekologiczna i dynamicznie zmieniająca się gama produktów firmy SVR. Producent zmienił składy produktów przeciwsłonecznych Sun Secure na biodegradowalne i nieekotoksyczne formuły ("ocean respect"), dzięki czemu mogą być one stosowane również w zakątkach świata, które bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii czystości środowiska morskiego.

Plastik, z którego powstają opakowania w coraz większej części pozyskiwany jest z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia. Tubki mają cieńsze ścianki, a zatyczki są węższe – np. waga tuby Sun Secure Blur została zmniejszona aż o 20%, co pozwala na zmniejszenie zużycia plastiku oraz zmniejszenie śladu węglowego. Jeśli opakowania naszych dermokosmetyków wymagają zastosowania papieru, jest on pozyskiwany ze zrównoważonej uprawy drzew.

SUNSECURESUNSECURE SVR

Ponadto, przez  4 lata zespoły badawczo-rozwojowe SVR prowadziły wspólny projekt naukowy z firmą zajmującą się danymi i niezależnym laboratorium - ekspertem w dziedzinie zaburzeń endokrynologicznych. Projekt miał na celu przeprojektowanie receptur linii produktów przeciwsłonecznych SUN SECURE. Wszystkie produkty chroniące przed słońcem zostały przetestowane pod kątem zaburzeń endokrynologicznych. Zgromadzona wiedza pozwoliła na wyeliminowanie problematycznych filtrów. Po długoletnich badaniach firma SVR wykluczyła wszystkie filtry, które podejrzewane są o szkodliwy wpływ dla układu hormonalnego, są ekotoksyczne lub potencjalnie drażniące oraz wszystkie szkodliwe połączenia filtrów.

SUNSECURESUNSECURE SVR

Po sporządzeniu czarnej listy podejrzanych filtrów zakłócających gospodarkę hormonalną, pozostały do dyspozycji tylko 4 filtry. W przypadku ochrony przeciwsłonecznej, im więcej rodzajów filtrów, tym łatwiej jest osiągnąć wysoki SPF i dobrą ochronę. Wyzwanie polegało więc na tym, by być równie wydajnym przy mniejszej ilości substancji. Jednak naukowcom z laboratorium SVR udało się stworzyć unikalną kombinację 4 filtrów, których formuła została opatentowana.

Pro-ekologiczne podejście linii SUN SECURE  to ekologiczne nawyki i zmiany wprowadzane w życiu codziennym. Krok po kroku SVR udoskonala produkty, aby nie tylko dbały o delikatną, problematyczną skórę, ale również o środowisko naturalne, w tym morskie.