Gdynia. Stado dzików wbiegło pomiędzy turystów na plaży. "Boję się!"

Kilkanaście dzików rozbiegło się po plaży w Gdyni, czym wzbudziło popłoch u odpoczywających tam mieszkańców i turystów. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci, słychać na nim piski, przekleństwa i niepokój dzieci. Wiadomo też, co wystraszyło dziki i spowodowało ich ucieczkę.
Zobacz wideo Jolanta Kwaśniewska stworzyła instytucję pierwszej damy. "Jak zostałem prezydentem, zaczęła się uczyć angielskiego"

Na kilkunastosekundowym filmie z plaży w Gdyni, zamieszczonym na stronie trojmiasto.pl, widać stado dzików, w tym kilkanaście młodych, które spokojnie stoją na plaży. W pewnej chwili zwierzęta zaczynają biec w kierunku wydm, mijając zdezorientowanych plażowiczów i spacerowiczów. Co je spłoszyło? Mężczyzna, który zaczął klaskać w dłonie i biec za nimi. Ten bezmyślny "wyczyn" mógł skończyć się źle. Dziki niezaczepione i nieprowokowane raczej nie powinny wyrządzić człowiekowi krzywdy, ale nie wiadomo, jak zareagują, kiedy wyczują zagrożenie.

Gdynia. Stado dzików wbiegło pomiędzy turystów na plaży. "Boję się!"

Na krótkim filmie słychać głosy dzieci, które powtarzają, że się boją i dopytują rodziców, czy to dziki. Nad morzem, a także w miastach zwierzęta te pojawiają się dosyć często. Przeważnie szukają pożywienia. Kilka dni temu na tym samym portalu pojawiły się nagrania dzików, które szukały jedzenia - jednemu z nich udało się zdobyć paczkę ciastek, inny rozgościł się na kocu plażowiczów i zjadł ich przekąski. W trójmiejskich lasach co pewien czas prowadzony jest odstrzał dzików.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: