Nie żyje prof. Andrzej Pukacz. "Jeszcze kilka dni temu prowadził zajęcia"

Zmarł profesor Andrzej Pukacz, pełnomocnik rektora w Collegium Polonicum w Słubicach. "Jeszcze kilka dni temu prowadził w Korczakowie zajęcia o swojej ukochanej przyrodzie" - pisze organizacja non profit Korczakowo.
Zobacz wideo Woda musi być traktowana jako zasób środowiskowy, a nie infrastrukturalny

Prof. Andrzej Pukacz zmarł we wtorek 8 sierpnia. Był pełnomocnikiem rektora ds. dydaktyki w Collegium Polonicum w Słubicach, członkiem komisji stałej ds. CP oraz nauczycielem w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym. "Jego śmierć nadeszła niespodziewanie" - żegna naukowca Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Profesor Andrzej Pukacz nie żyje. "Bardzo bolesna strata"

Organizacja non profit Korczakowo napisała z kolei, że prof. Andrzej Pukacz "jeszcze kilka dni temu prowadził w Korczakowie zajęcia o swojej ukochanej przyrodzie". - To niewyobrażalna tragedia i bardzo bolesna strata. Ta wiadomość wstrząsnęła nami i trudno znaleźć słowa, które wyrażą to, co czujemy - powiedział burmistrz Mariusz Olejniczak.

Kim był profesor Andrzej Pukacz?

Prof. Andrzej Pukacz od wielu lat prowadził badania ekosystemów wodnych Zachodniej Polski oraz Brandenburgii. Jako biolog swoje zainteresowania naukowe rozwijał w zakresie ekologii jezior, znaczenia roślinności wodnej w funkcjonowaniu ekosystemów jeziornych oraz biologii i ekologii ramienic. Poza działalnością czysto naukową od lat działał na rzecz promowania walorów przyrody województwa lubuskiego oraz Brandenburgii, co znajdywało odzwierciedlenie w licznych zajęciach dla dzieci i młodzieży, projektach popularyzatorskich (m.in. Ekouniwersytet dla dzieci), jak i w publikacjach. Z zamiłowania był przyrodnikiem, a jego wielką pasją było nurkowanie.

Więcej o: