Circle K i BP wspomagają służby w walce z koronawirusem. Darmowe gorące napoje na stacjach benzynowych

Circle K ogłosiło, że przedstawiciele służb państwowych, które walczą z koronawirusem, mogą liczyć na ich wsparcie, Na stacjach benzynowych sieci dostaną oni za darmo dowolny gorący napój. Do akcji włączyło się również BP.

Jednym z najważniejszych elementów walki z pandemią koronawirusa, jest izolacja. Tej jednak nie mogą stosować służby państwowe, które muszą aktywnie walczyć ze stanem zagrożenia epidemicznego, który został ogłoszony w Polsce. W związku z tym swoją wdzięczność wobec wszystkich tych osób postanowiły wyrazić stacje Circle K.

Każdy pracownik służb - Pogotowia, Straży Pożarnej, Policji, Wojska, Straży Miejskiej i Straży Granicznej dostanie na każdej ze stacji sieci za darmo dowolny gorący napój. Wybrać można pomiędzy kawą, herbatą lub czekoladą, a cała akcja potrwa do końca bieżącego miesiąca. 

To drobny gest, którym chcemy podziękować Wam za ryzyko, które podejmujecie każdego dnia, walcząc o nasze życie i zdrowie.

- zwraca się Circle K Polska do pracowników służb. Akcję podchwyciło BP, które zdecydowało sięna podobny krok, oferując przedstawicielom służb darmową kawę. "To akcja warta połączenia sił. Cieszymy się, że jesteście z nami!" napisało Circle K w  komentarzach pod postem. "Dokładnie tak! Działamy razem. Energii nigdy za wiele" odpowiedziało BP.

Kawa za darmo to niejedyny sposób angażowania się stacji benzynowych w walkę z koronawirusem

W pomoc w walce koronawirusem zaangażowały się także inne stacje, które jednak postawiły na inny rodzaj działania. Orlen rozpoczął w swoich fabrykach płynu do spryskiwaczy produkcję płynu do dezynfekcji rąk, który trafił już na stacje benzynowe.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz ocenia działania rządu ws. koronawirusa

Z kolei Grupa Lotos postanowiła przekazać pięć milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu szpitalnego, a przedsięwzięcie organizowane jest wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

Więcej o: