Francja. Zmarła pracownica Carrefoura zakażona koronawirusem. Związek grozi strajkiem

We Francji zmarła 52-letnia pracownica Carrefoura. U dwóch kolejnych pracowników wykryto zakażenie. Część zatrudnionych przez sieć Carrefour odmawia przyjścia do pracy, a związek zawodowy grozi strajkiem. Carrefour podjął pierwsze próby poprawy bezpieczeństwa.

Carrefour we Francji ma problemy z pracownikami. W zeszłym tygodniu zmarła kasjerka, która pracowała w sklepie pod Paryżem, informuje francuska gazeta "Noube Lobs". Z kolei na południu Francji u dwóch pracowników wykryto zakażenie koronawirusem. Wydarzenia te doprowadziły do zaognienia konfliktu na linii zarząd-pracownicy. Obsługa skepu w Vitroleles w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże odmawia podjęcia pracy. Zatrudnionych jest tam 515 osób.

Reprezentujący ich Związek Zawodowy CTG poinformował, że w sklepach nie ma zachowanych odpowiednich środków bezpieczeństwa, donosi BMF TV. Pracownicy żądają przeprowadzenia całkowitej dezynfekcji sklepu oraz zapewnienia przez pracodawcę masek, rękawic, żeli antybakteryjnych, a także zamknięcia działów AGD i narzędziowego, które nie są konieczne do funkcjonowania w obecnej sytuacji. Dopóki nie zostaną przeprowadzone działania sanitarne, pracownicy nie wrócą do sklepu. W przypadku niespełnienia postulatów CTG grozi strajkiem. Związek oskarża francuską sieć o narażanie zdrowia pracowników. 

Zobacz wideo Sklepy i punkty usługowe w godzinach 10-12 otwarte tylko dla seniorów

Carrefour chce uniknąć strajku i odpowiada na żądania

Zarząd Carrefoura podjął natychmiast odpowiednie działania. Pracownicy francuskiego Carrefoura dostaną wkrótce 2 mln maseczek, donosi Reuters. Dotąd jednym działaniem sieci było postawienie barier ochronnych na kasach. Szefostwo Carrefoura pozostaje w kontakcie z przedstawicielami związku. 

Kierownictwo zapewniło nam maski i jesteśmy w trakcie procesu ustalania protokółów ich dystrybucji, tak by powrót do pracy mógł się odbyć w możliwie najlepszych warunkach

- mówi Reda Longar, przedstawicielka związku CTG 

Więcej o:
Komentarze (22)
Francja. Zmarła pracownica Carrefoura zakażona koronawirusem. Związek grozi strajkiem
Zaloguj się
 • szimeon33

  Oceniono 4 razy 4

  Dzisiaj właśnie robiłem zakupy W Kerfurze. I tam jak na tle innych sklepów są zachowane środki bezpieczeństwa myślę na wysokim poziomiie. PRzed wejsciem płyn do rąk, rękawiczki. Dział mięsny całkowicie zasłonięty przezroczystą grubą (nie wiem co to jest) gumą?:) PRzy kasach przezroczta pleksi

 • wasz.as

  Oceniono 3 razy 1

  Jeżeli wszyscy ludzie mieliby założone, szczelne maseczki, to nawet granice i hotele można już dziś otworzyć. Cały ten cyrk jest tylko dlatego, że maseczek brak!!!

 • ale_thru

  Oceniono 1 raz 1

  niech WYborcza zajmie się tym, jak sie pracowników traktuje w Lidlu. tam nie ma rękawiczek, masek, nie ma dezynfekcji, pracownicy od wczoraj pracują po 10-12 na dobę. Lidl chce wprowadzić całonocne otwarcia sklepów a nie ma rąk do pracy i nie zatrudnia. za to grozi się ciągle zwolnieniami, chyba się ludzi przyzwyczaja do niedługiej obniżki płac, choć obroty sklepu są ogromne z powodu paniki.

 • kamuimac

  Oceniono 10 razy -4

  to samo bedzie za chwilę w Polsce.

  wtedy zrozumiecie czemu ludzi robili takie zapasy mąki , makaronu i mięsa w zamrażarkach .

  hitem tego tygodnia są podobno droźdze bo ludzie szykują sie na to że za chwilę mogą być zamknięte piekarnie.

 • borys_dupka

  Oceniono 11 razy -9

  ale o tym, że zmarło kilkadziesiąt pracowników Carfura chorych na raka, itp.
  to
  Wyborcza już nie pisze... ?

 • urbot

  Oceniono 13 razy -11

  Na własne zamówienie, Kalifat francuski ma znacznie większe długoterminowe problemy niż koronawirus. Imię owej pracownicy CarreFour, niejakiej pani Aisha, samo za siebie mówi wszystko o tym, czym jest zarażona cała Francja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX