Poznań. Wylądował ostatni samolot z pomocą od Dominiki Kulczyk. Dostarczył sprzęt dla lekarzy

W poniedziałek 27 kwietnia w godzinach wieczornych na lotnisku w Poznańu wylądował czwarty i ostatni samolot z transportem sprzętu dla lekarzy zakupionego przez Dominikę Kulczyk.

Dominika Kulczyk zdecydowała się kupić 57 ton niezbędnego sprzętu medycznego, w tym maski chirurgiczne, przyłbice czy gogle. Ze względu na ilość sprzętu zdecydowano się zaplanować cztery dostawy. Trzy pierwsze zostały dostarczone od 15 do 26 kwietnia na lotnisko Ławica w Poznaniu.

Czwarty i ostatni Boeing 787-800 Dreamliner wypełniony sprzętem medycznym wylądował na lotnisku Ławica w Poznaniu w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 19 - przekazano za pośrednictwem oficjalnego konta lotniska na Facebooku. 

Przewoźnikiem był LOT Cargo, a transport opłacony został przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Przeloty były zwolnione z cła i podatku VAT, gdyż realizowane były w ramach akcji humanitarnej. Pomocą przy organizacji zakupu środków oraz ich transportem zajęła się w Chinach Polsko-Chińska Rada Bizensu.

Dominika Kulczyka przekazała 20 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego 

Pod koniec marca bieżącego roku Dominika Kulczyk poinformowała, że za pośrednictwem swojej fundacji przekaże 20 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego. - Mam nadzieję, że dzięki temu wiele lekarek, lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy będzie mogła bezpiecznie dbać o nas, dbając jednocześnie o siebie i swoich ukochanych. Wszyscy teraz musimy być dla siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - powiedziała Dominika Kulczyk. 

Za pomoc podziękował jej m.in. profesor Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który poinformował o tym, że sprzęt będzie dystrybuowany bezpośrednio do lekarzy i lekarzy dentystów przez Okręgowe Izby Lekarskie. 

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?
Więcej o: