Koronawirus w Polsce. Dominika Kulczyk przekaże 20 mln zł na walkę z epidemią

Dominika Kulczyk przekaże 20 mln zł Fundacji Lekarze Lekarzom. Środki finansowe pomogą w zakupie niezbędnego sprzętu do walki z epidemią koronawirusem.

Jednym z głównych problemów w walce z epidemią koronawirusa nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach świata, jest niedobór specjalistycznego sprzętu, masek ochronnych czy środków odkażających. To właśnie na ten cel zostanie wydanych 20 mln zł przekazanych Fundacji Lekarze Lekarzom przez Dominikę Kulczyk. 

Zobacz wideo Jak szybko polska gospodarka odbije się po recesji związanej z koronawirusem? Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju odpowiada

Koronawirus w Polsce. Dominika Kulczyk przekazuje 20 mln zł na zakup sprzętu medycznego

Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności i cały personel szpitalny to bohaterowie naszych czasów. Ich walka z koronawirusem wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi.

- napisała Dominika Kulczyk na Facebooku, motywując decyzję o przekazaniu pieniędzy. W poście, który znajduje się na koncie facebookowym Dominiki Kulczyk znajduje się informacja, że środki zostaną przeznaczone na zakup: urządzeń do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiających wykrycie zakażenia koronawirusem, masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze!

- zaapelowała także. Za gest Dominiki Kulczyk w imieniu pacjentów podziękował prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który zaznaczył, że nie tylko heroizm lekarzy, ale także specjalistyczny sprzęt jest ważny w walce z epidemią koronawirusa. 

Dominika Kulczyk  posiada majątek w wysokości 9 mld zł, co czyni ją najbogatszą Polką na świecie. Obecnie pełni funkcję prezes Zarządu Kulczyk Foundation, której jest założycielka. Urodzona w 1977 roku Dominika Kulczyk jest znana od lat z działalności charytatywnej oraz filantropijnej. 

List Dominiki Kulczyk opublikowany na jej koncie na FacebookuList Dominiki Kulczyk opublikowany na jej koncie na Facebooku www.facebook.com/KulczykDominika

Więcej o: