PKP Intercity przywraca połączenia międzynarodowe. Tu pojedziemy już 22 czerwca [LISTA]

Od 22 czerwca sukcesywnie będą uruchamiane kolejne połączenia zagraniczne PKP Intercity. To efekt otwarcia granic wewnętrznych Unii Europejskiej.

PKP Intercity uruchamia nowe połączenie do Berlina

Jak podaje przewoźnik na swojej stronie internetowej, 22 czerwca z dworca Warszawa Wschodnia ruszy nowe połączenie do Berlina. Skład EIC Wisła odjedzie ze stacji początkowej o godz. 6:29, a do stacji docelowej Berlin Hauptbahnhof dotrze o godz. 12:16.

Pociąg w kierunku Polski odjedzie z berlińskiego dworca głównego o godz. 15:43, docierając do Warszawy w godzinach wieczornych (21:21 na stacji Warszawa Wschodnia). Do stolicy Niemiec dojedziemy również z Warszawy składem EIC Sprewa. Natomiast 25 czerwca z Warszawy do Berlina odjedzie pociąg EIC Odra, a 26 czerwca z Berlina do Gdyni pojedzie IC Gedania.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia

Do Czech, Austrii i Węgier również w drugiej połowie czerwca

Pociągi międzynarodowe w kierunku Czech, Austrii, Węgier i Słowacji również będą uruchamiane sukcesywnie w drugiej połowie miesiąca. Od 22 czerwca wyruszą składy z Warszawy do Wiednia (EIC Polonia i EIC Sobieski). Tego samego dnia zacznie kursować skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Ponadto z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

Szczegółowy wykaz uruchamianych pociągów międzynarodowych dostępny jest na stronie intercity.pl. Od dzisiaj sukcesywnie jest udostępniana sprzedaż biletów na pociągi międzynarodowe. Na te połączenia obowiązują limitowane oferty promocyjne już od 9,90 euro za bilet.

PKP Intercity uruchamia część pociągów zestawionych z czeskich i słowackich wagonów

Wagony te włączane są do składów pociągów kursujących w Polsce. W związku z otwarciem granic zostanie uzupełniona oferta połączeń krajowych o pociągi sezonowe, takie jak m.in. TLK Pirat i TLK Bursztyn do Kołobrzegu, TLK Wolin do Świnoujścia, TLK Wydmy do Łeby i na Hel czy TLK Rozewie z Żyliny do Gdyni i z Jeleniej Góry na Hel, a więc łączące południową Polskę z wybrzeżem.

PKP Intercity zwraca uwagę pasażerom, by ci pamiętali o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk. Przestrzeganie ich jest istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz współpodróżnych. Ponadto należy pamiętać o obowiązkowej rezerwacji miejsc w pociągach międzynarodowych na ich krajowych odcinkach.

Więcej o: