Elon Musk poddał się czterem testom na COVID-19. Wyniki? Dwa pozytywne, dwa negatywne

Założyciel i dyrektor generalny firmy Tesla, Elon Musk poddał się czterem testom na koronawirusa w ciągu jednego dnia, o czym poinformował na swoim profilu na Twitterze. Dwukrotnie dały one wyniki pozytywne i dwukrotnie negatywne.

"Byłem dziś testowany na COVID-19 cztery razy. Dwa testy dały wynik negatywny, dwa pozytywny. Ta sama maszyna, ten sam test, ta sama pielęgniarka. Szybki antygenowy test od BD" - napisał Musk na na swoim profilu na Twitterze, odnosząc się najpewniej do testu firmy Becton Dickinson and Co.

Joanna LichockaJoanna Lichocka z PiS wie, jak Niemcy mogą pomóc Polsce w walce z pandemią

Elon Musk ma objawy "typowego przeziębienia". Poddał się dokładniejszemu testowi

W tym samym poście założyciel i dyrektor generalny firmy Tesla poinformował również, że poddał się dokładniejszemu testowi PCR. W tym przypadku na wynik będzie musiał poczekać maksymalnie 24 godziny.

Jeden z użytkowników zapytał Muska, czy w związku z uzyskaniem tak niejednoznacznych wyników zaobserwował u siebie jakiekolwiek objawy zakażenia koronawirusem. Ten odparł, że ma takie same objawy, jak w przypadku "typowego przeziębienia", ale nie jest to "jak dotąd nic nadzwyczajnego".

Firma już wcześniej wyjaśniała błędne wyniki. Elon Musk krytykuje ograniczenia

Becton Dickinson, firma będąca jednym z głównych dostawców testów antygenowych we wrześniu oświadczyła, że bada raporty pochodzące z amerykańskich domów opieki. Napływały z nich sygnały, że sprzęt to szybkiego testowania obecności wirusa SARS-CoV-2 daje fałszywie dodatnie wyniki - podaje Agencja Reutera.

Ferma norek - zdjęćie ilustracyjneEkspert: Norki mogą stać się fabrykami mutantów SARS-CoV-2

Swego czasu Elon Musk głośno i otwarcie wypowiadał się na temat ograniczeń i blokad, jakie wprowadzono praktycznie na całym świecie w związku z rozwojem epidemii. Używał wówczas bardzo ostrych określeń i stwierdzeń, takich jak "faszyści" i "naruszenie wolności osobistej".

Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk