Restrykcje przedłużone do końca stycznia. Czy siłownie będą otwarte?

W poniedziałek rząd poinformował o przedłużeniu obostrzeń do 31 stycznia 2021 r. Niektóre z restrykcji zelżały, czego dowodem jest decyzja o otwarciu szkół dla klas I-III od 18 stycznia. Odpowiadamy, co dalej z działalnością siłowni i centrów fitness.

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich dotychczasowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w poniedziałek. Zgodnie z utrzymanymi w mocy restrykcjami zawiesza pozostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Oznacza to, że infrastruktura sportowa jest dostępna tylko dla profesjonalnych sportowców.

Rząd wydłużył restrykcje do 31 stycznia 2021 r.

Dotychczasowe obostrzenia miały obowiązywać do 17 stycznia, ale rząd w poniedziałek po południu poinformował, że zostaną wydłużone do końca miesiąca. Zgodnie z restrykcjami w zgromadzeniach publicznych może brać udział maksymalnie pięć osób. Obowiązuje przy tym dystans 1,5 metra, a odległość między zgromadzeniami musi wynosić co najmniej 100 metrów. Restauracje mogą dostarczać produkty na wynos i w ramach dowozu. Zamknięte pozostają stoki narciarskie, hotele mogą być otwarte tylko dla medyków i pracowników. W galeriach, gdzie nadal obowiązuje zasada 1 os./15 m kw., otwarte do 31 stycznia będą jedynie wybrane sklepy

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski Rząd przedłużył okres obowiązywania obostrzeń. Restrykcje do 31 stycznia

18 stycznia wróci nauka stacjonarna

W poniedziałek po południu na Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski poinformowali, że po feriach uczniowie klas I-III wrócą do nauki stacjonarnej. - Ta decyzja jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności, w warunkach rozwoju pandemii w Polsce - powiedział minister zdrowia. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek dodał natomiast, że przed 18 stycznia nauczyciele zostaną przetestowani na koronawirusa.

Zobacz wideo Minister zdrowia: Klasy I-III szkół podstawowych wracają do nauczania stacjonarnego
Więcej o: