Aldi i Rossmann w Niemczech sprzedają testy na koronawirusa. Wiemy, czy będą dostępne także w Polsce

Od soboty 6 marca w sklepach sieci Aldi w Niemczech można kupić szybkie testy na koronawirusa. Do swojej oferty ma je wprowadzić także m.in. Rossmann i Lidl. Dowiedzieliśmy, czy taki asortyment będzie dostępny także w Polsce.

Opakowanie liczy pięć testów i jest dostępne za 25 euro, czyli ok. 115 zł. Producent zachwala, że skuteczność testu wynosi 96 proc. W informacji podanej na niemieckiej wersji strony internetowej Aldiego czytamy, że każdy klient jednorazowo może kupić jeden zestaw testów. 

Testy na koronawirusa w niemieckich sklepach

Test, który można nabyć w Aldim w Niemczech jest antygenowy. Wykonuje się go samodzielnie, robiąc wymaz ze śluzówki nosa. Wynik pojawia się po 15 minutach. Niemiecki portal internetowy Südwestrundfunk podaje, że w tym tygodniu podobne testy będą dostępne w sieciach Rossmann, Dm oraz w Lidlu. 

Zobacz wideo Czy do Polski trafi rosyjska szczepionka? "Jedynymi produktami, które mogą trafić na polski rynek, są produkty zweryfikowane"

Czy testy na koronawirusa będzie można kupić w Aldi, Rossmannie i Lidlu w Polsce?

Zapytaliśmy przedstawicieli sieci Aldi, Rossmann i Lidl w Polsce o to, czy szybkie testy na koronawirusa będą dostępne także w naszym kraju. Niemieckie sieci handlowe na razie nie planują jednak wprowadzenia testów do swojej polskiej oferty.

"Testy w opakowaniach po 5 sztuk, w cenie 24,99 Euro za opakowanie, są obecnie oferowane jedynie w sieci ALDI Nord oraz ALDI Süd w Niemczech. Test antygenowy został wyprodukowany w Niemczech i zatwierdzony tam do użytku domowego. ALDI w Polsce obecnie nie planuje wprowadzenia do sprzedaży testów antygenowych, oferowanych w Niemczech" - poinformowała nas Dominika Juszczyk, menadżerka ds. Komunikacji & PR w ALDI.

Sieć drogerii Rossmann również nie planuje wprowadzenia testów do swojej oferty w Polsce. Podobnie sytuacja ma się z Lidlem. "Obecnie nie mamy w naszej ofercie testów na COVID-19. Nieustannie powiększamy ofertę Lidl Polska, wsłuchując się w potrzeby naszych klientów. Jednak w tym momencie nie możemy udzielić bardziej szczegółowych informacji" - czytamy w odpowiedzi przesłanej Next.gazeta.pl przez Aleksandrę Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Więcej o: