-
Jest zgoda Brukseli na program wsparcia dla polskich firm. Do przedsiębiorców popłynie 1,9 mld euro
Komisja Europejska zatwierdziła w środę polski program o wartości 1,9 mld euro, który ma wesprzeć firmy dotknięte kryzysem wywołanym przez pandemię Covid-19 - poinformowała wiceprzewodnicząca KE Margrethe Vestager.
-
Szczepionka na koronawirusa. Włochy chcą podjąć kroki prawne przeciwko Pfizerowi z powodu opóźnień
Pfizer w związku z modernizacją swojej europejskiej fabryki zwolnił z dostawami szczepionek względem ustalonego wcześniej harmonogramu. Włoski rząd chce podjąć kroki prawne wobec firmy.
-
Dworczyk: sprawdzamy możliwości zakupu szczepionek poza Unią Europejską
Polski rząd analizuje możliwość zakupu szczepionek na Covid19 poza Unią Europejską - powiedział w poniedziałek w Radiu RMF szef KPRM Michał Dworczyk. Jak ocenił, kraje spoza UE lepiej wynegocjowały umowy na zakup szczepionek.
-
Koronawirus. Godzina policyjna już w 13 państwach UE, we Francji najdłuższa
Państwa w Europie wprowadziły obostrzenia o różnym stopniu surowości, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w tzw. trzeciej fali pandem
-
Cyberatak na Europejską Agencję Leków. Chciano "podważyć zaufanie do szczepionek"
Do internetu wyciekły niektóre poufne dokumenty dotyczące szczepionek przeciwko Covid-19; trwa dochodzenie w sprawie cyberataku - poinformowała w piątek Europejska Agencja Leków.
-
Minister Kościński: Zniesienie 80 proc. obostrzeń możliwe na przełomie I i II kwartału
- W ciągu najbliższych 2-3 tygodni obostrzenia powinny być mniejsze, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku 80 proc. z nich "zacznie znikać" - powiedział w środę w Money.pl minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
-
Luzowanie obostrzeń po 1 lutego? Minister ostrzega przed "eksplozją pandemiczną"
Na pewno nie można liczyć, że w przypadku ustabilizowanej sytuacji, zakładając optymistycznie, że będziemy nadal na poziomie średnio ok. 10 tys. zachorowań tygodniowo, po 1 lutego dokonamy jakiegoś dużego poluzowania obostrzeń - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
-
Koronawirus. Nowy rewolucyjny test. Sprawdza obecność przeciwciał w 10 sekund
Powstał oparty na nanomateriałach test, który wykrywa przeciwciała skierowane przeciw dwóm antygenom koronawirusa w czasie 10-12 sekund. W ten sposób może zidentyfikować infekcję, a także ocenić reakcję pacjenta na szczepienie.
-
Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak potwierdza, że zaszczepił się przeciw COVID-19
Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak potwierdził w "Faktach" TVN, że znalazł się w grupie, która została zaszczepiona w pierwszej kolejności. Powiedział, że był przekonany, iż to część akcji promocyjnej.
-
Wielka Brytania. Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem
Aż o 57 725 zwiększyła się liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co jest najwyższym dobowym przyrostem od początku epidemii - poinformował w sobotę po południu brytyjski rząd. Zarejestrowano też kolejne 445 zgonów w związku z Covid-19.
-
Niedzielski: Rozważamy ograniczenie dostępu do usług dla niezaszczepionych
W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych - powiedział w wywiadzie dla "Wprost" szef MZ Adam Niedzielski.
-
Media: Jak Niemcy straciły kontrolę nad wirusem. "Kraj stoi na krawędzi"
Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że Niemcy stosunkowo dobrze przeszły przez kryzys spowodowany pandemią koronawirusa, ale teraz, podczas drugiej fali, wypróbowane mechanizmy zawiodły - alarmuje "Der Spiegel", dokonując bilansu działań władz federalnych i regionalnych. "Władze pokazały czego nie potrafią" - podkreśla tygodnik.
-
Komisarz UE: pandemia Covid-19 nasili rozwarstwienie i konflikty społeczne w Europie
Komisarz UE ds. polityki spójności i reform Elisa Ferreira powiedziała w opublikowanym w środę wywiadzie dla portugalskiego dziennika "Diario de Noticias", że koronakryzys nasili w Unii ekonomiczne rozwarstwienie i konflikty społeczne.
-
Koronawirus w Polsce. GIS nałożył 24,5 mln kar za łamanie przepisów przeciwepidemicznych
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej od początku wprowadzenia obostrzeń związanych ze stanem epidemii wydały ponad 4500 decyzji o ukaraniu m.in. za łamanie zasad kwarantanny, czy ograniczeń dot. działalności gospodarczej. Suma nałożonych grzywien to prawie 24,5 mln zł.
-
Von der Leyen: UE zakupi dodatkowo 100 mln dawek szczepionki BioNTech i Pfizer
UE zdecydowała o zakupie dodatkowych 100 mln dawek szczepionki BioNTech i Pfizer przeciwko Covid-19, która jest obecnie stosowana w całej Unii - poinformowała szefowa KE Ursula von der Leyen.
-
Oto fabryka Pfizera w Puurs - to z niej miliony szczepionek trafią do Polski i innych krajów UE
Belgijska fabryka amerykańskiej grupy farmaceutycznej Pfizer w Puurs w rejonie Antwerpii, została wybrana do produkcji szczepionki przeciwko Covid-19. Pierwsze partie preparatu pojawią się we wszystkich krajach UE 26 grudnia. Zakład ma wyprodukować 1,3 miliarda dawek w 2021 roku.
-
Hiszpania. Powstanie rejestr osób, które odmówią szczepienia przeciwko Covid-19
Rząd Pedra Sancheza utworzy spis osób, które odmówią dobrowolnego w Hiszpanii poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19 - wynika ze zmian wprowadzonych w poniedziałek do narodowego programu szczepień.
-
Eksperci ostrzegają: Polskę czeka trzecia fala zakażeń, jeśli w styczniu zostaną rozluźnione obostrzenia
Polskę czeka trzecia fala zakażeń, jeśli w styczniu zostaną rozluźnione obostrzenia, zanim liczba nowych zakażeń nie zostanie obniżona do poziomu umożliwiającego efektywne testowanie i śledzenie kontaktów - wynika z ekspertyzy grupy naukowców z kilku ośrodków akademicki i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH.
-
Bezdotykowe termometry nie wykrywają chorych. "Mierzenie temperatury może wręcz zaszkodzić"
Powszechnie stosowane pomiary temperatury za pomocą bezdotykowych termometrów na podczerwień nie są skuteczną strategią ograniczania rozprzestrzeniania się COVID-19 - alarmują naukowcy z Johns Hopkins University School of Medicine (USA).
-
Litwa również decyduje się na twardy lockdown. Zamknięte sklepy i ograniczenia w przemieszczaniu
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną Litwa wprowadza nowe obostrzenia. Od środy 16 grudnia do 31 stycznia zamkniętych będzie większość sklepów, do minimum ograniczona zostanie możliwość poruszania się.