Złoty najsłabszy od ponad miesiąca względem głównych walut. Przyczyn jest kilka

We wtorek 26 listopada o godz. 9. złoty znajdował się na najniższym poziomie względem głównych walut od ponad miesiąca. Euro było w tamtym momencie wyceniane na 4,30, natomiast dolar 3,91.

Spadek wartości złotego był reakcją na ostatnią wyprzedaż węgierskiego forinta, który w relacji do euro jest najtańszy w historii. Wydaje się jednak, że po kiepskich ostatnich tygodniach właśnie dzisiaj wyhamowała presja na sprzedaż złotego, którego kurs utrzymuje się na stabilnym poziomie względem głównych walut

Złoty najtańszy od ponad miesiąca. Co wpłynęło na spadki ceny krajowej waluty?

O godzinie 9:33 kurs euro wynosił 4,3025, natomiast dolara wzrósł do poziomu 3,9075 zł. Oznaczało to, że obie waluty były najdroższe od miesiąca. Tendencja spadkowa kursu złotego jest wynikową kilku czynników. Przede wszystkim to efekt spadku notowań EUR/USD i negatywnych nastrojów na rynkach globalnych. Wynikają one z obaw inwestorów o stosunki handlowe pomiędzy USA i Chinami

Wydaje się jednak, że złotemu nie grożą dalsze spadki. Analiza zachowania EUR/USA daje nadzieję na koniec tendencji spadkowej złotego względem dolara oraz euro. Na razie waluty utrzymują się tym samym poziomie. Istnieje jednak możliwość, że krajowa waluta już wkrótce zacznie odrabiać straty. Będzie to zależne od stosunków pomiędzy euro a dolarem, ale także zmieniających się nastrojów na światowych rynkach oraz piątkowych danych dotyczących dynamiki polskiego PKB w III kwartale br. oraz danych o inflacji CPI w listopadzie.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 26.11.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

 • kurs euro: 4,2999 zł
 • kurs dolara: 3,9039 zł
 • kurs franka szwajcarskiego: 3,9131 zł
 • kurs funta szterlinga: 5,0224 zł 

O zmianach w kursach głównych walut informowaliśmy we wtorek 26 listopada rano, gdzie podaliśmy również najbliższe wydarzenia w kalendarzu makroekonomiczny, które mogą wpłynąć na ich cenę. 

Więcej o:
Komentarze (47)
Złoty najsłabszy od ponad miesiąca względem głównych walut. Przyczyn jest kilka
Zaloguj się
 • wejsunek47

  Oceniono 23 razy 21

  pożyjemy zobaczymy... na razie to grosze.... ale pamiętam dolara po 2,50 zł ( z rok tak się utrzymywał) pamiętam też ,że moja pensja po studiach miała równowartość 11 dolarów... zachód ma od lat nagromadzony kapitał....inwestuje... w naukę i technologię... a u nas? jezus król i rozdawnictwo socjalu na wódę i batony..

 • 1-mark-adams

  Oceniono 19 razy 17

  Przyczyn jest kilka. Pierwsza : "kaczor" robi cud - zamienia złotówkę w gó....

 • 1946fjpa

  Oceniono 9 razy 9

  Drukowanie pieniądza tak się kończy.Forint nam zaszkodził,a może kurs muszelki z buszu w Hula Gula?

 • telewy2

  Oceniono 12 razy 8

  Dlatego przetransferowałem 80% swoich oszczędności na EURo. Gdybym dzisiaj wrócił do PLNów miałbym ponad 5tyś zysku na tej wymianie. Będzie jeszcze gorzej, na pewno nie lepiej.

 • marek.krajewski63

  Oceniono 7 razy 5

  Polska jest podpieta do poteznej swiatowej organizacji (jeszcze poteznej), ze plynie na jej grzbiecie. Polska stanowi tylko 2,8% unijnego PKB z PKB ~ $550 miliardow, a to bardzo malo jak na 38 milionowy narod. Poki jest w Unii, to nie zatonie, byle Jarek nie wkurzyl tych z Brukseli, bo bez nich Polsce zostaja ziemniaki, kosze wiklinowe i krasnale ogrodowe, plus 46 pozycja w swiatowym poziomie rozwoju technologicznego, czyli oznacza to powrot na furmanki, do pralki Frania i "samochodu" Syrenka.

 • remo29

  Oceniono 7 razy 5

  Chuj tam ze złotówką, Glapiński się wczoraj ślinił z wielką sztabą złota, ciemny lud przed telewizorami brawopisił do białego rana.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  Pitu, pitu. Poczekajcie na koniec stycznia i Brexit, a dopiero zobaczycie jak wszystko yebnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX