Top 10 pomysłów na prezenty gwiazdkowe - co kupić nocnemu markowi?

Prezenty świąteczne mają to do siebie, że przeważnie mają zaspokajać marzenia lub pragnienia obdarowywanych. Zdarzają się jednak czasem przypadki, gdy wręczany prezent owszem ma zaspokajać potrzeby obdarowanego, ale przy okazji kilka korzyści przynieść ma też obdarowującemu. Tak może być w przypadku osoby która prowadzi nocny tryb życia, ku utrapieniu współlokatorów.
SNH SENNHEISER RS 110 II SNH SENNHEISER RS 110 II SNH SENNHEISER RS 110 II

Słuchawki bezprzewodowe

W nocy kable to zło absolutne. Każdy, kto siedzi przed komputerem i nieopatrznie zapomni, że ma na głowie słuchawki i postanowi wstać ryzykuje nie tylko potknięciem, lecz również obudzeniem rodziny lub współlokatorów. Słuchawki bezprzewodowe dają słuchającemu komfort poruszania się, a pozostałym mieszkańcom komfort niezakłóconego snu.

Cena: ok. 350 zł.

Lampka na USB Lampka na USB Fot. conrad

Lampka na USB

Jeśli nasz nocny marek dzieli z kimś pokój, warto zakupić mu małą lampkę na USB. Urządzenia takie miewają elastyczne ramiona, więc można z łatwością ustawić, gdzie padać ma snop światła. Małe przenośne lampki bywają też na baterie, więc nocny marek może zaszyć się gdzieś z książką i nie przeszkadzać innym domownikom.

Cena: ok. 20 zł.

Fot. LavNav Fot. LavNav Fot. LavNav

Toaletowy nawigator

Błądzenie po omacku w łazience może skończyć się nie tylko stłuczonym kolanem. Toaletowy nawigator bezbłędnie wskaże, gdzie znajduje się cel wizyty w łazience. Wystarczy przyczepić go do wewnętrznej strony klapy sedesu, a czujnik ruchu wykryje gdy tylko ktoś wejdzie do toalety i uruchomi światło. Dla lepszej nawigacji światło zmienia się w zależności od tego, czy deska ustawiona jest w poziomie czy w pionie. Po opuszczeniu łazienki światło nawigatora samo zgaśnie.

Cena: 90 zł.

Fot. Revoltec LightMouse Precision Fot. Revoltec LightMouse Precision Fot. Revoltec LightMouse Precision

Świecąca mysz komputerowa

Mysz może służyć jako nawigator po pokoju. Pod warunkiem, że wydobywa się z niej światło. Mysz z przezroczystą obudową będzie doskonałym drogowskazem w ogarniętym ciemnością pomieszczeniu. Jeśli model gryzonia będzie do tego wyjątkowo ładny, to może też służyć jako ozdoba pokoju.

Cena: ok. 50 zł.

obudowa CoolerMaster Silencio 550 czarna ATX obudowa CoolerMaster Silencio 550 czarna ATX obudowa CoolerMaster Silencio 550 czarna ATX

Wyciszająca obudowa do komputera

Wyciszanie obudów komputerów może być sztuką - zainteresowani nią mogą kupować specjalne kołki lub maty wyciszające. Ci, którzy oczekują natychmiastowych efektów natomiast mogą sięgnąć po gotowe rozwiązania, czyli po wyciszającą obudowę.

Cena: ok. 350 zł.

Noktowizor Noktowizor Fot. Kolba

Noktowizor

Po co wybierać półśrodki, jeśli można wybrać rozwiązanie kompleksowe, którym bez wątpienia jest noktowizor? Występują oczywiście w różnych wersjach, od prostych, tańszych do specjalistycznych rozwiązań, które mocno odchudzą nasz portfel. Wybierać można spośród lornetek noktowizyjnych po monokle.

Cena: ok. 1300 zł

Lampka czołowa Lampka czołowa Lampka czołowa

Lampka czołowa

Jeśli nie musimy uciekać się do tak radykalnych rozwiązań jak noktowizor, to alternatywą może być lampka na czoło. Regulowana opaska powinna dać komfort noszenia, a diody całkiem niezłe oświetlenie. Takie rozwiązanie pozwala przeważnie na dostosowanie kąta padania światła. Działa na baterie.

Cena: ok. 60 - 140 zł.

Photoshop na tablecie z Androidem Photoshop na tablecie z Androidem Fot. J. Sosnowska

Tablet

Wieczorową porą tablet może mieć kilka poważnych zalet. Jest cichy, lekki, mobilny, więc można go używać w dowolnym miejscu. Można na nim czytać, grać, przeglądać strony internetowe czy serwisy społecznościowe. Osoba która prowadzi nocny tryb życia może więc z łatwością zaszyć się gdzieś w ustronnym kącie mieszkania i nie przeszkadzać współlokatorom. Minusem jest cena - najtańsze tablety można kupić za ok. tysiąc złotych, ale nie są one wtedy najlepszej jakości.

Cena: od 1000 do 2500 zł.

Kubek Termiczny Promis Kubek Termiczny Promis Kubek Termiczny Promis

Kubek termiczny z grzałką USB

Nocny marek też czasem musi wspomagać się płynem energetyzującym w postaci kawy lub herbaty. Zwykłe kubki są niezbyt duże (a nie chcemy hałasować w kuchni) i często nie utrzymują długo temperatury znajdujących się w nich płynów. Dobrym rozwiązaniem będzie kubek termiczny z grzałką USB, który można podłączyć do komputera.

Cena: 35 zł.

. . .

Miękkie kapcie

Skoro już nasz nocny marek i tak snuje się po domu jak wyrzut sumienia i stuka i puka i nie daje spać sąsiadom, niech snuje się w miękkich kapciach, które wytłumią jego kroki. Na rynku jest cała masa najróżniejszych modeli od zwykłych pantofli po takie w kształcie królika. Albo krowy.

Cena: 25 - 30 zł.

Więcej o: