10 niezapomnianych filmów z YouTube - Polska

Bywają śmieszne. Bywają wulgarne albo niesmaczne. Bywa tak, że jednego dnia dostajemy link prowadzący do nich od połowy swoich znajomych. Krótkie filmy z YouTube potrafią szerzyć się niczym wirus, by w kilka dni okrążyć całą kulę ziemską. Ich autorzy cieszą się natomiast pięcioma minutami internetowej sławy. Oto polskie klipy, które będziemy długo pamiętać.

Hardkorowy koksu

Lubimy Hardkorowego Koksa czyli Roberta Burneikę. Lubimy chociażby dlatego, że nie przejął się obrażającymi go internautami i nie uderzył w nich z Dabl Blasta. Choć poniższy klip sprawił, iż Burneika stał się znany w całej Polsce, to warto pamiętać, że materiałów wideo z "koksem" w roli głównej jest w YouTube całe mnóstwo. Siła!

Forfiter

Patrz, szwagier, nakręciłem jeden z najbardziej popularnych klipów, z którego śmiali się internauci w Polsce. Dokładnie takie słowa nie padają z ust bohatera tego materiału filmowego, ale to nie jest problem. Forfitera i tak będziemy zapewne pamiętali do końca życia. I to jest piękne, it's beautiful!

Aleee urwał!

Dwa słowa, które weszły do powszechnego użycia, choć zapewne nie każdy wie, skąd się wzięły. A wzięły się z tego klipu. Teraz już wiemy kto, co i gdzie urwał i możemy w spokoju przejść do następnego klipu.

Jestem hardkorem

Nie wszedł! Wszedłem! No, prawie wszedł, bo jest hardkorem. Kolejny zwrot, który wszedł do powszechnego użycia. Wiedzieliście, że YouTube jest taką kopalnią "mądrości"? Jeśli tak, to jesteście hardkorami.

Fakty na ostro

Tomasz Lis mówi coś z głowy i wychodzi z tego jeden z najbardziej popularnych klipów (tylko audio). Biednemu Grzesiowi się obrywa, planszę trzeba wy...rzucić, a my cieszymy się, że redaktor Lis jednak nie zatrudnił się w grafice komputerowej.

Brudny stół Durczoka

Był Lis, musi być i Durczok. Kolejny przebój z YouTube, w którym akurat nie obrywa się Grzesiowi, a niejakiemu Rurkowi (Jurkowi?). Można się tylko domyślać czy w telewizji pokazaliby "gówno" gdyby było odpowiednio atrakcyjne i medialne. Hmmm, pokazaliby?

Hitler i faktura z Orange

Kolejny klip, który przerabiano dziesiątki, jeśli nie setki razy. W jednej z najzabawniejszych wersji Hitler narzeka na fakturę z Orange i zasięg w sieci. My w bunkrze mamy tylko jedną kreskę i nie marudzimy...

Familiada

Karol Strasburger jest nie tylko bohaterem YouTube, ale i komiksowych pasków czy prostych grafik z dorysowaną chmurką zawierającą słowa. Nas jego dowcipy nie śmieszą, ale najwyraźniej jesteśmy w mniejszości. Oto dwa przykłady "sucharów Strasburgera".

Jozin z Bazin

Fenomenu Jozina z Bazin zupełnie nie rozumiemy. Zarówno sama piosenka jak i klip były swojego czasu szalenie popularne nad Wisłą. A skoro były, to nie może ich zabraknąć w naszym zestawieniu.

Oksana

Oksana lubi dyskoteki, chłopaków, ale w miarę najbardziej kręci ją nauka i ma nadzieję na przyszłość. Czy trzeba coś dodawać?

Hanka w kartonach

A to jeden z najnowszych, szalenie popularnych klipów z YouTube. Fragment 862 (sic!) odcinka M jak Miłość pogrążył w żałobie telewidzów, którzy byli świadkami śmierci Hanki Mostowiak. Bohaterka serialu, a w zasadzie jej samochód, nie przetrwał uderzenia w tekturowe kartony. Wypada nam już tylko napisać ['].

Więcej o: