Nyan Cat obchodzi pierwsze urodziny - zobacz najpopularniejsze filmy

Nyan Cat to tęczowy kot z ciałem zrobionym wiśniowego tosta, który leci przez kosmos zostawiając za sobą tęczę i śpiewając wesoło: nyan nyan nyan nyan. Nyan Cat to internetowy mem - treść, która ulega przekształceniu, skopiowaniu i rozprzestrzenia się po sieci.
Popularny kot obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji YouTube wytypował najpopularniejsze przeróbki filmów z Nyan Catem - zobaczcie kilka z nich.

Rok Nyan Cata

Oryginalny Nyan Cat pojawił się na YouTube 5 kwietnia 2011 roku na koncie użytkownika saraj00n. Połączył on filmik z kotem z wokalem uzyskując absurdalny i zabawny efekt. Po roku filmik może pochwalić się ponad 70 milionami wyświetleń.

Wersje narodowe

Nyan Cat błyskawicznie doczekał się przeróbek na wersje inspirowane różnymi krajami. Kot jest w nich przystrojony w narodowe rekwizyty, a muzyka w tle często jest remiksem hymnu - choć nie ma tu reguły. Wśród najpopularniejszych na YouTube znalazł się kot meksykański: 5,8 miliona wyświetleń. W tle przygrywa utwór "El Mariachi Loco".

Najpopularniejszy polski Nyan Cat ma husarskie skrzydła, wąsy i techno, dla tradycjonalistów jest też wersja z polonezem... zmiksowanym z techno.

Gdy mało Wam Nyan Cata

Nyan Cat ma to do siebie, że chce się go słuchać w kółko. Można użyć w tym celu serwisów w stylu tubereplay.com albo youtubereplay.net, ale można zdać się na dobrych ludzi, którzy przygotowali wersje trwające 10 godzin (12 milionów wyświetleń):

Oraz 100 godzin (6,3 miliona). Na dłuuugie zimowe wieczory.

Na inną nutę

Melodia z Nyan Cat choć słodka, może się znudzić. Dlatego pomysłowi internauci przygotowali rozmaite aranżacje tego motywu. Do najpopularniejszych należy smooth jazzowa (6 milionów wyświetleń).

Nie mogło zabraknąć też jednego z popularniejszych ostatnio gatunków muzycznych - jedni ją kochają, inni nienawidzą, ale wersja dubstepowa być musi. Zebrała 5,1 miliona wyświetleń.

Mamy dość kota

Nie wszyscy lubią koty. Dlatego niektórzy wpadli na pomysł, by zastąpić go czymś innym - np. wkurzająca pomarańczą, która sama jest popularnym bohaterem filmików na YouTube i często parodiuje innych.

Jej piosenka jest chyba nawet bardziej irytująca, niż kota. Ale i tak zajmuje drugie miejsce w rankingu nyancatowych wideo - 10 milionów wyświetleń.

Pojawił się też zły brat bliźniak: tac nayn. Jeśli się wsłuchacie, przekonacie się, że jest dokładną odwrotnością swojego słodkiego braciszka. Nie jest jednak tak popularny, ze swoimi 1,4 milionami wyświetleń w ogóle nie znalazł się w rankingu YouTube.

Atak kotów.

Jeśli jeden kot to za mało, to możecie obejrzeć wersję, w których jest ich całe stado. Obejrzano ją prawie 5 milionów razy, choć poza nową animacją nie różni się od oryginału:

Fani kota mogą też zainteresować się grą na iOS, w której można sobie wybrać bohatera z całej hordy kotów. Cel jest prosty - dotrzeć jak najdalej i przetrwać w surrealistycznym świecie.

Na wyciszenie

Tego filmu nie ma w rankingu YouTube - a może powinien. Być może znajdzie się za rok, bo wielokrotnie spowolniony Nyan Cat ma już prawie 1,7 miliona wyświetleń. To idealny utwór, aby się wyciszyć - idealna ścieżka dźwiękowa do lotu kosmicznego.

Więcej o: