Acer zapowiada tablety... dużo tabletów

23 listopada, podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku, Acer zaprezentował nowe urządzenia, które mają mu zapewnić solidny kawałek rynku, a nam, użytkownikom szerszy wybór tabletów... i nie tylko.
Do oferty na przestrzeni następnych sześciu miesięcy powinien wejść zaskakujący 14-calowy laptop o nazwie Iconia, oraz trzy inne tablety: 10,1- 7-, oraz 4,8-calowe.
Acer Iconia Acer Iconia fot. Acer

Acer Iconia

Pewnym zaskoczeniem była prezentacja tabletu z dwoma ekranami o wielkości 14-cali i procesorem Intel Core i5. Widzieliśmy już Toshibę W100 w akcji, trudno więc dziwić się raczej sceptycznemu podejściu do pomysłu krzyżówki laptopa z tabletem. Na szczęście, pierwsze wrażenie Iconia robi dobre i wydaje się spełniać większość z pokładanych w niej nadziei.

Acer Iconia

Niestety ma też swoje wady. 3 godzinna bateria, oraz sugerowana cena detaliczna w okolicach 1500 euro nieco studzą zapał.

Debiut Iconii przewidywany jest na grudzień tego roku, a więc już niedługo. W grudniu także ma ujrzeć światło dzienne pakiet SDK, umożliwiający dostosowywanie aplikacji do możliwości komputera, a także tworzenie nowych. Acer ewidentnie liczy na pomysłowość potencjalnych nabywców.

10-calowy tablet z Windows 7 lub Androidem

10,1 calowy tablet został wyposażony w dwurdzeniowy procesor AMD (1GHz), dotykowy ekran o rozdzielczości 1280x800 pikseli i proporcjach 16:9. W parze ze stacją dokującą przypomina jednak bardziej laptopa. Dostawka oferuje wygodna pracę przy pomocy klawiatury, a w razie potrzeby "laptop" staje się na powrót mobilny. Wystarczy wyjąć tablet z uchwytu.

Acer 10-cali

Ponadto, 10,1 calowy tablet zawiera w sobie także parę kamer, wyjście HDMI, oraz łącza bezprzewodowe takie jak WiFi oraz 3G. Wersje z Windowsem i Androidem, nieco odmienne od siebie, róznić się będa także datą wprowadzenia do sprzedaży. Pierwszy ujrzymy już w lutym 2011 roku. Na drugi, z Androidem Honeycomb trzeba będzie poczekać do kwietnia.

Gianpiero Morbello z Acera nie podał nawet przybliżonej ceny, obiecując jednak, że "z pewnością będzie konkurencyjna".

7-calowy tablet z Androidem

Mniejszy tablet ma służyć już niemal wyłącznie tak zwanemu konsumowaniu treści, czyli przeglądaniu zasobów Internetu, oglądaniu filmów, oraz graniu. 7-calowy wyświetlacz TFT, mimo rozdzielczości 1280x800 punktów ułożony został rzekomo w proporcjach 16:10.

7-calowy tablet z Androidem

Na tablet przyjdzie nam poczekać przynajmniej do kwietnia, czyli na komercyjną premierę systemu operacyjnego Android Honeycomb. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w dwurdzeniowy procesor, akcelerometr, kamerę HD, łącza WiFi, 3G. Zaletą 7-calowego tabletu ma być także obsługa technologii flash 10.1, oraz protokołu DLNA.

Smartfony Acer Smartfony Acer Fot. Acer

4,8-calowy smartfon z Androidem

Wisienką na produktowym torcie Acera ma być 4,8-calowy smartfon z systemem Android, nazwany przez firmę telefonem nowej generacji.

Głównymi cechami urządzenia ma być 4,8-calowy, podświetlany diodami ekran o rozdzielczości 1024x480 (hXGA) w panoramicznych proporcjach 21:9, procesor Snapdragon (1GHz), system operacyjny Android w wersji 3.0 (przystosowany do tabletów), 8 megapikselowa kamera z diodowym fleszem, łącze WiFi/n, oraz USB 3.0.

4,8-calowy smartfon z Androidem

Dzięki temu telefon Acera ma się zachowywać jak zwykły komputer w formie tabletu. Ze wszystkimi tego zaletami i wadami.

Niestety, na smartfon także będziemy musieli jeszcze poczekać, a jego cena, póki co nie jest jeszcze znana.

 

Łukasz Cichy

Więcej o: