Operacja Greenhouse (szklarnia) została przeprowadzona w maju 1951 roku. W jej trakcie zdetonowano cztery bomby na Pacyfiku. Na zdjęciu widać próbę z 9 maja kiedy to wybuchła pierwsza bomba termonuklearna o mocy 225 kiloton. Na pierwszy rzut oka można ją pomylić z zachodzącym słońcem.
Na kolejnej fotografii zobaczymy natomiast wybuch 280 mm pocisku artyleryjskiego zawierającego głowicę nuklearną. Działo M65 Atomic Cannon wystrzeliło go na odległość 10km, a wybuch o mocy 15 kiloton nastąpił 150 metrów nad ziemią. Próbę przeprowadzono 25 maja 1953 roku. Ten test nazywał się Upshot-Knothole Grable.
Operacja Dominic przeprowadzona w 1962 składała się z ponad stu próbnych wybuchów. Na zdjęciu pokazano formujące się pierścienie i atomowy grzyb po testowej detonacji Yeso.
Na drugim zdjęciu uwieczniono test spadochronowy, który nazwano Truckee. W tym przypadku detonowano bombę o mocy 210 kiloton
To niezwykłe zdjęcie ukazuje wybuch 400 kilotonowej bomby nuklearnej w ziemskiej atmosferze. Próbę przeprowadzono w październiku 1962 roku. Eksplozja miała miejsce 30 mil nad Pacyfikiem.
Na drugiej fotografii uwieczniono pierwszy podwodny test bomby atomowej. Przeprowadzono go na atolu Bikini 25 lipca 1946 roku. Czarna "plama" na kolumnie wody to przewracający się okręt wojenny.
Krater widoczny na zdjęciu powstał po wybuchu 100 kilotonowej bomby, którą zakopano niecałe dwieście metrów pod ziemią. Ma on prawie sto metrów głębokości i niecałe 400 metrów średnicy. W trakcie próby przeprowadzonej 6 lipca 1962 przemieściło się 12 milionów ton ziemi.
Ciąg dalszy Operacji Dominic. 10 mil na południe od wyspy Bożego Narodzenia wybucha ładunek o mocy 410 kiloton. Głowice takie jak ta mogły być przenoszone w słynnych Pershingach.
Piąty wybuch nuklearny w historii świata obserwowany przez przedstawicieli amerykańskiej armii. Bomba o mocy 23 kiloton zatopiła lub przewróciła osiem okrętów wojennych w tym USS Saratogę i USS Arkansas. Próbę przeprowadzono na atolu Bikini, trzy kilometry od wyspy Bikini, na której jeszcze przez tydzień po detonacji nie mogły lądować samoloty. Na drugiej fotografii widać okręty rozmieszczone wokół rejonu wybuchu.
Przedstawiciele armii obserwują powietrzny wybuch bomby termonuklearnej w trakcie testów przeprowadzanych na Pacyfiku w 1958 roku. Na drugiej fotografii uwieczniono wybuch testowy Umbrella. Bomba o mocy 28 kiloton wybuchła 45 metrów pod wodą.
Obserwatorzy NATO przyglądają się próbnemu wybuchowi w trakcie Operacji Plumbbob przeprowadzonej 28 maja 1957 roku. Kolejna fotografia ukazuje wybuch Priscilli, który miał miejsce w trakcie tej samej operacji. Bomba miała moc 37 kiloton.
17 marca 1953 roku. Tak wygląda pomieszczenie oddalone o półtorej mili od miejsca, w którym wybuchła bomba ustawiona na szczycie wieży o wysokości niecałych 100 metrów. Na kolejnych fotografiach widzimy manekiny porozrzucane po pokoju domu, który również objął podmuch z eksplozji.
Eksplozja testowa Trinity uchwycona na zdjęciu zrobionym zaledwie 0,25 sek. po detonacji. Widać rozchodzącą się falę uderzeniową i kulę ognia rosnącą w niewiarygodnie szybkim tempie.