Chrome ściągnie stronę zanim na nią wejdziemy

Firma Google opublikowała trzynastą wersję przeglądarki Chrome. Najważniejszą funkcją jest przyspieszenie wyświetlania stron przez pobieranie ich zawartości zanim zdecydujemy się je otworzyć.

Każda strona internetowa będzie mogła określić, którą należy wstępnie załadować jako następną, kiedy zdecydujemy się tam przejść strona będzie już znajdowała się w pamięci przeglądarki i zniknie oczekiwanie na pobranie jej zawartości.

 

Jednocześnie technologia ta zostanie wykorzystana w wynikach wyszukiwania Google. Te, któe firma uzna za najbardziej prawdopodobne, zostaną automatycznie załadowane do pamięci, aby były "pod ręką" kiedy zdecydujemy się w nie kliknąć.

Podobny mechanizm występuje od dawna w przeglądarce Firefox, jednak dotyczy tam tylko kodu stron i obrazków, podczas gdy Chrome będzie ładować wszystkie pliki z których składa się strona.

Przy następnym uruchomieniu przeglądarka Chrome powinna się zaktualizować automatycznie i udostępnić funkcję ładowania stron na zapas, nazwane "Instant Pages".

Więcej o: