iPhone w Europie - hipnotyczny obraz mobilności telefonów

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - dzięki systemowi lokalizacji iPhone'ów możemy podziwiać jak poruszają się po terenie Europy.

Za sprawą kontrowersyjnej właściwości telefonów Apple możliwe stało się zebranie danych lokalizacyjnych od 880 użytkowników iPhone'ów, którzy zgłosili się do projektu CrowdFlow . Niezwykły film prezentuje ich mobilność na przestrzeni jednego miesiąca - kwietnia 2011 roku.

Michael Kreil, jeden z pomysłodawców projektu tłumaczy, że dane lokalizacyjne pobierane były w interwałach. W przerwach między nimi algorytm zakładał, że operator z telefonem mogą się poruszać w absolutnie każdym kierunku, ze średnia prędkością około 30 km/h. Stąd niektóre punkty puchną i rozmywają się, aby nagle zniknąć, a w rzeczywistości pojawić się w innym punkcie na mapie, po ponownym zalogowaniu do sieci.

Mniejsza jednak o techniczną stronę projektu, skupmy się na efekcie. Materiał filmowy prezentuje się bardzo enigmatycznie i przywodzi na myśl raczej rój pszczół lub świetlików niż zaganianych użytkowników telefonów.

 
Więcej o: