Zwykły dzień Steve'a Jobsa w nowej pracy

Zastanawialiście się kiedyś, jak może wyglądać życie jednego z największych wizjonerów naszych czasów po odejściu ze stanowiska szefa Apple?

Wszystko wskazuje na to, że decyzja Jobsa o zrezygnowaniu z pracy jako CEO Apple jeszcze przez jakiś czas będzie miała wpływ na materiały pojawiające się w mediach. Ostatnio w sieci pojawił się ciekawy obrazek, przedstawiający kartkę z kalendarza Steve'a.

Steve Jobs zaczyna dzień o 7:00 i pierwsze co robi, to dzwoni do Tima Cooka, aby mieć pewność, że ten nie zaspał do pracy. Później wypija kawę, je śniadanie z rodziną, poświęca trochę czasu na relaks i medytację i udziela się na Macowych forach -  w międzyczasie pisząc do Cooka. Potem większą część dnia spędza na kontrolowaniu Tima Cooka, nie tylko dzwoniąc do niego i wysyłając mu wiadomości, ale także prosząc pozostałych pracowników, aby mieli na niego oko i włamując się do jego iPhone'a.

W międzyczasie bawi się gadżetami, o istnieniu których zwykli śmiertelnicy nie mają jeszcze bladego pojęcia, takimi jak iPhone 8 czy iPad 6. Swój dzień kończy po godzinie 18:00, już planując co zrobi następnego ranka - pojedzie pod dom Tima, aby sprawdzić, o której wychodzi on do pracy.

Oczywiście przedstawiony zrzut ekranu to tylko i wyłącznie dowcip. Czy śmieszny? To już zależy od indywidualnego poczucia humoru.

Znając jednak Jobsa, ten plan dnia mógłby być całkiem prawdopodobny:

Steve Jobs zwraca uwagę na każdy, najmniejszy detal. Nawet, gdy chodzi o konkurencję.

Jak się pracuje z Jobsem? Raczej niełatwo.

[za: Fast Company ]

Więcej o: