Zhakowali ponad 300 stron, by zaprotestować przeciwko szkole, która "nauczy spożywać duże dawki alkoholu"

Dwaj "hakerzy" w nietypowy sposób postanowili uczcić początek roku szkolnego - włamali się na strony Biuletynów Informacji Publicznej i zostawili tam wesoły szkolny autobus oraz następujący komunikat (pisownia oryginalna):
Polskie szkoly, zamiast ksztalcic mlode spoleczenstwo, robi z niego cos co mozna nazwac zoombie... W szkole nie nauczysz sie odmian alotropowych, zjawiska hydrolizy i innych materialow zawartych w podrecznikach! W Polskich szkolach nauczysz sie spozywac duze dawki alkoholu, palic trawkeoraz spozywac inne srodki odurzajace np. Amfetamine. Ale co najgorsze, szkola pozbawia uczuc... Dziewczyny nie maja poczucia wlasnej wartosci... Chca popisac sie przed kolezankami, dawajac sie nawet mezczyzna po 40-tce!

Zobacz powiększenie komunikatu na zaatakowanych witrynach.

"Hakerzy", których powinno się raczej nazwać wandalami, podpisali się jako punkG and hardstyle7 i zaznaczyli: "Nie szukajcie Nas bo i tak wam sie nie uda..." .

Ich  ofiarami padły głównie witryny należące do Biura Informacji Publicznej, m.in.: wolominski.bip.gmina.pl, przedszkole.radziejowice.pl, radzymin.bip.gmina.pl, bip.ozarow.pl, muzeumjarocin.samorzad.pl - pełna lista liczy 305 stron, jednak nie ma tam adresów należących do większych miast.

BIP wyłączył zhakowane witryny i zostały już przywrócone ich normalne wersje. Tymczasem administratorzy zaatakowanych stron zaczęli zgłaszać się na policję, która prosi wszystkich innych pokrzywdzonych o zgłoszenia. Wandalom grozi do dwóch lat więzienia, jeśli jednak spowodują znaczne szkody - nawet 5 lat. Sprawą zainteresowała się też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

[ Radio Zet , Komputer Świat ]

Więcej o: