Nowości z konferencji Facebook F8 [NA ŻYWO]

Trwa konferencja F8, na której ogłoszone mają być nowości wprowadzane do serwisu. Presja jest duża - Facebookowi zagraża bowiem Google +

[NA ŻYWO]

19.22 Na scenie jest dwóch Marków Zuckerbergów - groza!

19.25 Pół miliarda ludzi używa Facebooka

19:28 Mark opowiada masę truizmów o tym, jak ludzie używają jego serwisu.

19:30 Pierwsza nowość Timeline - cała historia życia. Wszystko co robisz, wszystkie twoje aplikacje.

TU WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

FBFB FB

19:36 Mark oczekuje, że pokażemy światu całą historię naszego życia. Timeline ma zawierać nasze zdjęcia z dzieciństwa, najważniejsze wydarzenia, ludzi z którymi coś robimy

19:41 Timeline to miejsce, w którym mamy się czuć jak w domu. A więc pełna swoboda, kapcie na nogach i piwo w ręku. Tylko, że ściany jakby szklane...

19:52 Kolejna nowość - zupełnie nowy typ aplikacji. Open Graph ma w zupełnie nowy sposób łączyć ludzi pozwalając dzielić się wszystkim, co robimy. Cokolwiek to znaczy :)

19:59 Open Graph pozwala na dzielenie się tym, co w danym momencie robimy. Na przykład muzyką, której słuchamy, całymi playlistami.

20:04 Zgodnie z oczekiwaniami - Facebook zaczyna współpracę ze Spotify

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE MUZYKI

20:09 Ale nie tylko Spotify - przy użyciu Open Graph swoje apliacje muzyczne przygotowują również inne serwisy muzyczne oraz amerykański serwis VOD Netflix FBFB FB

20:20 Zmieniają się też gry na Facebooku. Dzięki Open Graph można będzie podglądać na żywo, nie tylko w co grają nasi znajomi, ale też spojrzeć na ich plansze czy ekran z grą.

WIĘCEJ O NOWYCH MOŻLIWOŚCIACH APLIKACJI

20:24 Uwaga na boku - Mark to nie Steve Jobs, choć widać, że wiele się od niego nauczył. Ten sam styl prowadzenia, goście, przerywniki filmowe. Jednak ex-szef Apple odcisnął swoje piętno na całej branży.

20:26 Timeline będzie wprowadzane do profili stopniowo w ciągu kilku kolejnych miesięcy. Czyli znowu będzie nerwowe wyczekiwanie na swoją kolej.

20:30 F8 to konferencja dla programistów, więc teraz Pan Techniczny mówi Ważne, Mądre i Nudne rzeczy. Monotonnym głosem.

20:42 Kolejny Ważny Pan opowiada o doświadczeniach swojego dziadka :-/ Czy powiedzą jeszcze coś o nowościach, coś co zainteresuje ludzkość, czy skupią się na solowych popisach erudycji?

20:47 Pan zażartował! Na sali odezwały się śmiechy. Dwa.

20:52 Od pół godziny wieje nuuuudą. Skończyły się konkrety, zaczęły wizje. Za długo panowie, za długo! Uczyć się od Steve'a!

20:54 Mark zaczyna kończyć. Zapowiedział, że programiści mogą zacząć używać Timeline już dziś w wersji beta. Jeśli chodzi o Open Graph, to serwisy muzyczne i filmowe mają ruszyć od razu, jednak inne aplikacje muszą poczekać aż do wprowadzenia Timeline dla wszystkich.

20:58 Uff - koniec. Dziękujemy za cierpliwość i prosimy o bardziej dynamiczne prezentacje w przyszłości. Czy Mark mnie słyszał?!

Polecamy jeszcze sposób na zapobieżenie zmianom na Facebooku oraz największe facebookowe wpadki .

FBFB FB

Więcej o: