[Aktualizacja] WIELKĄ niespodzianką Samsunga jest...

Nowy smartfon z rodziny Galaxy o nazwie kodowej Nexus Prime. Urządzenia niestety nie zobaczymy w najbliższych dniach.

[Aktualizacja] Omawiane poniżej urządzenie mieliśmy zobaczyć na początku przyszłego tygodnia. Firmy Samsung i Google wydały jednak nowe oświadczenie, w którym napisano, że "to nie jest odpowiednia chwila na zapowiedź nowego produktu".

Nie wiadomo niestety kiedy dokładnie możemy się spodziewać oficjalnego pokazu Nexusa Prime. Nie wiadomo również czy decyzja obu firm ma coś wspólnego z przeciekiem, który opisujemy poniżej. Wiadomo natomiast, że w Sieci pojawił się materiał filmowy, na którym podobno zobaczyć można Androida Ice Cream Sandwich i Nexusa Prime. Oglądajcie póki materiał nie został usunięty z YouTube'a.

 

[Treść oryginalnej wiadomości]

W sieci pojawił się przeciek, z którego dowiadujemy się, czym dokładnie ma być wielka niespodzianka zapowiedziana przez firmę Samsung dwa dni temu. Redakcja serwisu Boy Genius Report donosi, że jest nią nowy smartfon z rodziny Galaxy. Warto zaznaczyć, że nie będzie to byle jaki telefon, a prawdziwe monstrum.

Rzucać w oczy ma się przede wszystkim bardzo duży, delikatnie wygięty 4,65-calowy wyświetlacz Super AMOLED HD. W obudowie urządzenia ma się natomiast znaleźć dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2GHz, 1GB pamięci RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty fotograficzne 1,3Mpix (przód) i 5Mpix (tył) z możliwością nagrywania plików wideo w jakości Full HD (1080p).

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że urządzenie obsługiwać będzie także WiFi a/b/g/n, technologię NFC oraz LTE/HSPA. Smartfon będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich i będzie miał zaledwie 9mm grubości.

Inni plotkarze, mający być powiązani z firmą Google, twierdzą natomiast, że smartfon będzie jeszcze mocniejszy. Ma się w nim znaleźć dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5GHz oraz dwurdzeniowy układ graficzny PowerVR SGX543MP2. Tylna kamerka ma mieć matrycę 8Mpix.

Jeśli plotki te potwierdzą się, to na rynek trafi bardzo mocne urządzenie. Warto się jednak zastanowić jaka będzie jego cena. Coś nam mówi, że zbyt prędko nie kupimy go za złotówkę w abonamencie.

Więcej o: