Niespodzianki w iOS 5 - autokorekta i tryb panoramiczny

Okazuje się, że na użytkowników wprowadzonego 12 października iOS 5 czekają nie tylko negatywne zaskoczenia, jak ?batterygate?, lecz także ukryte funkcje, które dopiero teraz zaczynają wychodzić na jaw. A wszystko za sprawą smartfonowych entuzjastów, zwanych także jailbreakerami.

Jak na razie możliwe jest uruchomienie dwóch niedostępnych oficjalnie funkcji. Jedna z nich to autokorekta podpowiadająca wpisywane słowa, podobna do tej znanej z Androida. Celem włączenia opcji, należy pobrać i uruchomić program iBackupBot , a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, które podaje serwis 9to5mac.com . Co ważne, zabieg ten nie wymaga wprowadzenia telefonu w tryb jailbreak.

Druga z ukrytych opcji, nad którą Apple rzekomo obecnie pracuje, ale nie wprowadził jeszcze do iOS-a oficjalnie, to tryb panoramiczny dostępny bezpośrednio z aplikacji służącej do robienia zdjęć. Działa podobnie, jak w wielu cyfrówkach - po uruchomieniu funkcji panoramy, przesuwamy aparatem w wybraną stronę, aby wykonać panoramiczną fotkę. I tym razem należy skorzystać z pomocy hackerów - zainteresowanych i odważnych użytkowników odsyłamy do instrukcji, które prezentuje serwis Gizmodo.com .

dane dostarcza:

embed
Więcej o: