iPhone popularniejszy w biznesie niż BlackBerry

Zgodnie z obiegową opinią, BlackBerry to smartfony przeznaczone głównie dla biznesmenów - jeśli ktoś jest przedsiębiorcą, to istnieje duża szansa, że używa urządzenia RIM. Najnowsze badanie firmy iPass, przeprowadzone na grupie 2 300 pracowników z całego świata, pokazuje jednak, że pozycja BlackBerry wśród biznesmenów rysuje się inaczej.

Jeśli wierzyć raportowi, 95% tzw. mobilnych pracowników (tak określa się osobę pracującą w więcej niż jednym miejscu albo podróżującą w trakcie swojej pracy) posiada aktualnie smartfona - to o 10% więcej niż w 2010 r. O ile jeszcze w ubiegłym roku najwięcej z nich (34,5%) korzystało z BlackBerry, o tyle w tym roku fotel lidera, pierwszy raz w historii, objął iPhone. Smartfon Apple'a uzyskał świetny rezultat 45%, poprawiając się w stosunku do zeszłego roku aż o 13,9 p.p. BlackBerry zanotowało w tym okresie spadek równy 2,3 p.p.

Coraz lepiej na rynku pracy radzą sobie telefony z Androidem - w 2010 roku osiągnęły wynik 11,3%, w tym zaś zdołały przekroczyć już próg 20 procent. Stopniowo spada udział telefonów działających na Symbianie i Windows Phone.

Jak sytuacja będzie wyglądać w przyszłym roku? Należy spodziewać się powiększenia przewagi iPhone'a, umocnienia pozycji smartfonów z Androidem i osłabienia BlackBerry. 18 procent badanych zadeklarowało chęć zakupu w 2012 r. iPhone'a, 11,2 planuje zaopatrzyć się w urządzenie działające na Androidzie, a zaledwie 2,3% rozważa kupno telefonu BlackBerry.

Zdziwieni wynikami badania?

[via BGR]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: