Kosmetyczna zmiana na Android Market? Google zezwala na aplikacje o wielkości nawet 4 GB!

Bez trudu możemy sobie wyobrazić grę komputerową o wielkości 4 GB. To zresztą nic szokującego. Jeśli jednak pomyśleć, że teraz także aplikację na smartfony mogą osiągać tak zawrotne rozmiary... robi się dziwnie.

Decyzja Google o podwyższeniu limitu wielkości aplikacji z 50 MB do aż 4 GB nie znaczy oczywiście, że nagle Android Market spuchnie od kilkugigabajtowych aplikacji, których nikt nie będzie pobierał w obawie o koszt transferu. Co to, to nie.

Jak twierdzą eksperci - w praktyce - zniesienie limitu to gest dobrej woli i przejaw zaufania do twórców aplikacji (w szczególności gier). Do tej pory bowiem na serwerze Android Market mogli przetrzymywać tylko 50 MB swojej aplikacji. Resztę natomiast u siebie. Teraz Google przechowa maksymalnie dwa dodatkowe rozszerzenia do aplikacji, każde do 2 GB wielkości.

Specjaliści twierdzą, że na podwyższeniu limitu skorzystają także użytkownicy. Teraz bowiem będą widzieć prawdziwy rozmiar aplikacji, nie zaś tylko (często) fragmentu umieszczonego w Android Market. Ponadto Google uspokaja - limit wielkości dla plików APK pozostał na poziomie 50 MB.

Więcej o zmianie na Android Developers Blog .

Więcej o: