Dolby Laboratories otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

Firma wybrała Wrocław. W nowym centrum R&D, zatrudnienie znajdzie sto osób.

Na konferencji prasowej zorganizowanej we wrocławskim ratuszu oficjalnie ogłoszono, iż Dolby Laboratories otworzy centrum badawczo-rozwojowe w tym mieście. Wrocław rywalizował o centrum z trzynastoma innymi miastami w ośmiu krajach. Ostatecznie jednak, Dolby wybrało tę lokalizację ze względu na wysoką jakość życia, rozbudowaną infrastrukturę, a przede wszystkim dużą dostępność "talentu" - studentów z wrocławskich uczelni.

"Dolby Laboratories jest marką z najwyższej półki. Cieszę się, że "ląduje" we Wrocławiu" - komentował prezydent miasta, Rafał Dutkiewicz.

Pierwszym zadaniem nowego centrum będzie przenoszenie technologii opracowanych przez Dolby Laboratories na platformy takie jak telefony komórkowe, tablety, set-top boxy czy odtwarzacze Blu-ray.

"Wrocław jest bez wątpienia właściwym wyborem dla Dolby, dzięki szerokiemu dostępowi do utalentowanych inżynierów oraz rosnącemu sektorowi R&D, który wspiera szereg technologicznych liderów, w tym część naszych partnerów." - mówił Mike Rockwell, Executive Vice President of the Products and Technology w Dolby Laboratories.

Centrum badawcze Dolby we WrocławiuCentrum badawcze Dolby we Wrocławiu rys. Dolby

Inwestycja Dolby Laboratories docelowo pozwoli stworzyć sto nowych stanowisk pracy. Obecnie kompletowana jest 25-35 osobowa kadra zarządzająca. Nabory i otwarcie nowego biura mają się zakończyć do września tego roku.

Z wstępnych obliczeń wynika, że firma wyda na swoje działania w kraju od 40 do 50 milionów złotych na przestrzeni dwóch lat. Samo centrum ma szansę stać się najszybciej rozwijającym się oddziałem firmy na świecie w ciągu 24 do 36 miesięcy. Oczywiście Dolby Laboratories planuje ściśle współpracować z wrocławskimi uczelniami. Studenci mają szansę nie tylko na praktyki w nowym centrum, ale i znalezienie pracy oraz wspólne zajęcia ze specjalistami z firmy Dolby.

Ciężko nie przyznać racji Iwonie Chojnowskiej-Haponik z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która podsumowała pozyskanie nowego partnera krótkim "To rodzaj projektów, które Polska powinna jak najczęściej pozyskiwać".

Konferencja otwierająca centrum badawcze Dolby we WrocławiuKonferencja otwierająca centrum badawcze Dolby we Wrocławiu fot. Krzysztof Pielesiek

Więcej o: