Internet napędza brytyjską gospodarkę

Według ostatnich badań, internet w Wielkiej Brytanii stanowi największą część PKB (8,3%) spośród wszystkich państw należących do grupy G20.

Badania przeprowadzone przez firmę Boston Consulting Group wykazują, że internetowa gospodarka na Wyspach jest warta obecnie 121 miliardów funtów, a w 2016 roku ma wzrosnąć prawie dwukrotnie, do 225 mld. To duży wzrost, ale jeszcze szybciej wartość operacji przeprowadzanych w Sieci ma zwiększać się na rynkach rozwijających się, m.in. w Argentynie oraz w Indiach.

Należy oczekiwać, że internetowa gospodarka będzie rozrastać się w szybkim tempie, zwiększając przy tym swój udział w światowej ekonomii. W 2010 roku internetowa gospodarka grupy G20 stanowiła 4,1 procent jej PKB i była warta 2,3 biliona dolarów, zaś w 2016 roku zgodnie z prognozami rozrośnie się do 4,2 bln dol. i będzie pokrywała 5,3 PKB grupy G20.

Analiza przygotowana przez BCS dostarcza też pewnej interesującej konkluzji. Okazuje się, że przedsiębiorstwa, które używają internetu do marketingu, sprzedaży oraz komunikacji z klientami i dostawcami rozwijają się trzy razy szybciej niż tradycyjne firmy. Na przestrzeni ostatnich trzech lat przychody internetowych przedsiębiorstw zwiększyły się o 12%, podczas gdy w przypadku firm nie korzystających lub rzadko korzystających z Internetu do swoich działań wartość ta wyniosła zaledwie 4 proc.

Z ciekawostek: 17 procent konsumentów twierdzi, że zrezygnowałoby na rok z prysznicu na rzecz dostępu do Internetu. Większość ankietowanych zdradziła też, że poświęciłaby dla ogólnoświatowej sieci kawę, alkohol bądź czekoladę. Za odłączenie od Sieci na rok przeciętny konsument zażądałby 2 175 funtów (ponad 11 000 złotych). To dobitnie pokazuje, jak bardzo jesteśmy przywiązani do Internetu. A wraz z upływem czasu będziemy mu pewnie jeszcze bardziej oddani.

[Za: The Telegraph ]

Więcej o: