Twitter pozazdrościł Facebookowi i chciał zakupić aplikację w stylu Instagram?

Jak dowiedziały się źródła Bloomberga, zaraz po przejęciu Instagram przez Facebooka, inny społecznościowy gigant, Twitter, rozważał nabycie mobilnej aplikacji o nazwie Camera+.

Dostępna na App Store Camera+, sprzedana dotychczas w liczbie ponad 6 mln sztuk, tak jak Instagram ułatwia robienie zdjęć, umożliwia nałożenie na nie różnorodnych filtrów oraz udostępnienie jej na portalu społecznościowym. Jeśli wierzyć dwóm anonimowym informatorom Bloomberga, przedstawiciele Twittera przeprowadzili kilka spotkań z producentem aplikacji, firmą Tap Tap Tap, na których rozmawiano o jej przejęciu. Strony nie doszły do porozumienia, ponieważ porozrzucani po całym świecie pracownicy Tap Tap Tap nie chcieli przenosić się do San Francisco, gdzie swoją siedzibę ma Twitter.

Szefowie Twittera muszą czuć irytację - najpierw Facebook zabrał im sprzed nosa Instagram , a następnie nie udało im się zawrzeć transakcji z twórcami Camera+. Myślicie, że obiorą sobie kolejny cel czy zaprzestaną, przynajmniej tymczasowo, poszukiwań fotograficznej aplikacji?

[Za: Bloomberg ]

Więcej o: