Instagram jako aparat fotograficzny? Czemu nie

Marka Instagram, fotograficznej aplikacji społecznościowej na urządzenia mobilne, istnieje w świadomości milionów osób od dobrych kilkunastu miesięcy. Niedawno, za sprawą przejęcia przez Facebooka, jej siła przebicia jeszcze się zwiększyła. Jak można na niej zarobić? Na przykład sprzedając aparat wyglądający jak logo Instagram.

Co prawda póki co twórcy Instagram nie zapowiedzieli wypuszczenia na rynek własnego retroaparatu, ale włoska firma ADR Studio stworzyła już świetną, szczegółową wizualizację takiego urządzenia. Aparat w wizji ADR Studio wygląda niemal dokładnie tak, jak logo Instagram, a w jego wnętrzu znajdowałaby się drukarka ze specjalnym papierem fotograficznym i czterema pojemnikami na tusz, która drukowałaby zrobione zdjęcia w charakterystycznym dla Instagram stylu. Na każdej fotce widniałby pseudonim jej autora na portalu Instagram, a także kod QR, odsyłający na jego profil.

 

Sam aparat miałby zostać wyposażony w dwa obiektywy (jeden służący do obsługi trójwymiarowych filtrów i kamery), lampę błyskową, zoom optyczny oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Za działanie urządzenia odpowiadałby specjalny system InstaOS, a jego obsługa odbywałaby się na sporym ekranie dotykowym o proporcjach 4:3. Moduły Wifi i Bluetooth zapewniłyby zaś stałe połączenie z Siecią i społecznością Instagram.

Pomysł wygląda na popierze rewelacyjnie i gdyby udało się zrealizować taką koncepcję, chyba już teraz można z dosyć dużym przekonaniem stwierdzić, że Instagram Socialmatic, bo tak miałby nazywać się aparat, mógłby odnieść sukces na miarę aplikacji Instagram. Chcielibyście, aby podobne urządzenie trafiło kiedyś na rynek?

[Za: ADR Studio ]

Więcej o: