Wściekłe ptaki dosłownie - będzie można naprawdę strzelać

Chińczycy tak polubili Angry Birds, że postanowili zbudować ptasią strzelnicę. Nieopodal Szanghaju powstanie Angry Birds Land.

W prowincji Zhejiang ma powstać wesołe miasteczko silnie bazujące na legendarnej już grze Angry Birds.

Jak podaje chiński dziennik, Greg Holt, projektant z ramienia Sanderson Group International, partnera Rovio oglądał niedawno miejsce, w którym powstać ma nowy park rozrywki. Miałoby to być w Yanguan, na brzegu rzeki Oiantang.

Wang Wei, kierownik komitetu zarządzającego regionem Yanguan ma nadzieje, że wesołe miasteczko będzie nawiązywało do regionu. Na rzecze Oiantang występują bowiem niezwykle wysokie fale przypływowe, sięgające nawet 9 metrów. Zalicza się je do grona cudów chińskiej przyrody.

Wang ma też nadzieję, że z okazji otwarcia parku Rovio opublikuje nową grę z serii Angry Birds. Tym razem akcja miałaby mieć miejsce w Chinach. Podobnie, jak Angry Birds Rio nawiązywało do Ameryki Łacińskiej.

Chiński Angry Birds Land nie będzie pierwszym na świecie. Jeden od niedawna funkcjonuje już w Finlandii. Przedstawiciel Rovio ma nadzieję, że placówka w Chinach powstanie zanim ukończone zostaną prace nad Disney Landem niedaleko Szanghaju.

Więcej o: