Google prezentuje zadziwiające aplikacje na Androida. Twój smartfon potrafi więcej niż myślisz

Google chce udowodnić, że dzięki Androidowi można tworzyć kreatywne i ciekawe aplikacje. Jeśli chcesz się przekonać, co potrafi twój smartfon poznaj Android Experiments.

Google (od kilku dni część Alphabet ) chce nas znów przekonać do tego, że innowacje wciąż mogą być intrygujące. Firma uruchomiła nowy projekt o nazwie Android Experiments . To zbiór ok. 20 eksperymentalnych aplikacji na urządzenia z Androidem i Android Wear. Można dzięki nim w nowatorski sposób przetwarzać zdjęcia, tworzyć interaktywne animacje, bawić się wbudowanymi w smartfon sensorami.

Projekt ma być jednocześnie zabawą i poszukiwaniem nowych, nietuzinkowych rozwiązań, kreatywnych zastosowań tego, co Android może zaoferować.

 

Wśród aplikacji, które znajdziecie w Google Experiment jedną z najciekawszych jest  Ink Space - pozwala rysować za pomocą palca wykorzystując w ciekawy sposób akcelerometr. Kiedy przechylamy smartfon widzimy ciekawy efekt zmieniającej się perspektywy.

 

Ciekawie prezentują się "uspokajające puzzle 3D" czyli gra  Kintsukuroi . Naszym zadaniem jest złożenie w całość "wirtualnie" rozbitego obiektu. Według twórcy gry łagodna muzyka i absorbujące zadanie, które mamy do rozwiązania sprawiają, że poczujemy się zrelaksowani.

Wśród licznych propozycji Google Experiment wyróżnia się aplikacja Selfie x Selfi która ma nam pozwolić bawić się ze zdobywającymi gigantyczną popularność w sieci autoportretami.

SELFIE X SELFIESELFIE X SELFIE Fot. Google (Alphabet)

SELFIE X SELFIE,SELFIE X SELFIE, Fot. Google (Alphabet) Fot. Google (Alphabet)

 

Eksperyment Google wykracza jednak poza ramy tradycyjnych urządzeń i rozwiązań. Dowodem na to jest projekt IOIO PLOTTER. Składa się nie tylko z  samej aplikacji, ale i z plotera, po stworzeniu którego możliwe jest tworzenie rysunków na podstawie zdjęć.

 

Android Experiments, podobnie jak Chrome Experiments , są dowodem na to, że wciąż mogą powstawać ciekawe aplikacje, a w Androidzie wciąż drzemie nieodkryty potencjał.

Więcej o: