Korzystałeś z Facebooka w poniedziałek? Przyczyniłeś się do tego sukcesu

Mark Zuckerberg poinformował, że w miniony poniedziałek, po raz pierwszy w historii Facebooka, z serwisu skorzystało w ciągu jednego dnia miliard osób.

Facebook to największy portal społecznościowy świata. O jego sukcesie świadczą statystyki: 1,5 miliarda użytkowników, 968 milionów osób logujących się do serwisu każdego dnia. Ten gigantyczny sukces osiągnięto, jak zauważa CNET , głównie dzięki dostosowaniu serwisu do potrzeb użytkowników mobilnych. 87% logujących się do Facebooka robi to za pomocą smartfonu.

Find more statistics at Statista

To jednak nie koniec wzrostu, który wciąż odnotowuje serwis. Mark Zuckerberg poinformował w oficjalnym wpisie, że w miniony poniedziałek, po raz pierwszy w historii FB,  w ciągu jednego dnia z Facebooka skorzystało ponad miliard osób.

"Osiągnęliśmy właśnie bardzo ważny etap rozwoju. Po raz pierwszy w historii z Facebooka w ciągu jednego dnia skorzystało miliard osób. W poniedziałek jeden na siedmiu mieszkańców Ziemi użył Facebooka, by połączyć się z przyjaciółmi i rodziną. Kiedy poruszamy kwestie finansowe podajemy średnie wyliczenia, ta liczba jest jednak inna. Osiągnęliśmy taki wynik po raz pierwszy, a to dopiero początek na drodze łączenia ze sobą całego świata. Jestem niezwykle dumny z osiągnięć Facebooka. Pozwalamy każdemu zabrać głos, wspieramy wzajemne zrozumienie, dajemy każdemu szansę na skorzystanie z możliwości, jakie daje nowoczesny świat. A bardziej otwarty i lepiej połączony świat to lepszy świat. Świat, który pozwala zacieśnić więzi pomiędzy tymi, na którym sobie zależy, którzy się kochają. To świat silniejszej ekonomii dającej większe możliwości i silnego społeczeństwa." - napisał na swoim profilu Mark Zuckerberg.

Inne produkty Facebooka również odnoszą sukces. Z Messengera aktywnie korzysta 700 milionów osób. Instagram może pochwalić się rzeszą 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Z WhatsUp korzysta 800 mln osób miesięcznie.

Find more statistics at Statista

Więcej o: