Microsoft Surface Book - jeden z najciekawszych laptopów. Szkoda, że taki drogi

Microsoft po raz pierwszy w historii wyprodukował laptopa i od razu stworzył jedno z najciekawszych urządzeń, jakie widzieliśmy.

Na swojej konferencji Microsoft, zaraz po prezentacji nowego tabletu Surface Pro mającego zastąpić laptopy, pokazał... laptopa. Nie ma się jednak z czego śmiać, bo Surface Book zapowiada się znakomicie.

Fot. Microsoft

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że to pierwszy laptop w historii zbudowany przez Microsoft. Jego ekran ma przekątną 13,5" o gęstości pikseli 267 PPI, co daje rozdzielczość około 3200x1800. Surface Book ma podświetlaną klawiaturę, która, według zapewnień, jest wyjątkowo cicha.

Fot. Microsoft

W środku nowego laptopa znajduje się procesor Intel Core i5 lub i7, w zależności od wersji, i dedykowana karta graficzna Nvidia z pamięcią GDDR5. W zależności od wersji, urządzenie może mieć do 16 GB RAM i 1 TB pamięci wewnętrznej, a na jednym ładowaniu będzie działać do 12 godzin.

Fot. Microsoft

To jednak nie wszystko, bo ekran Surface Booka możemy odpiąć od klawiatury i używać jak tabletu. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami, gdyż np. dedykowana karta graficzna znajduje się w podstawie i w takiej formie mamy do dyspozycji tylko zintegrowaną grafikę.

Fot. Microsoft

Surface Book trafi do sprzedaży 26 października w cenach od 1499 dolarów. Nie spodziewamy się więc, że kupimy go w Polsce za mniej niż 7 tysięcy złotych...

Więcej o: