Amazon wysyła do Polski za darmo. Skorzystaj z wyprzedaży!

Amazon umożliwia polskim konsumentom zamawianie towaru z opcją bezpłatnej wysyłki. Trzeba jednak spełnić dwa warunki: skorzystać z niemieckiej wersji sklepu i zamówić towar za co najmniej 50 euro. Warto skorzystać z wyprzedaży, jutro w końcu Black Friday.

Od dziś niemiecki sklep Amazon umożliwia Polakom zamawianie towaru z opcją bezpłatnej wysyłki kurierskiej. Promocją, która potrwa do 24 maja 2016 r., objęte są zamówienia o wartości co najmniej 50 euro. Pozwoli to zaoszczędzić dobrych kilkadziesiąt złotych, szczególnie w przypadku dużych i ciężkich przedmiotów. Za ich transport Amazon dolicza bowiem 0,60 euro za każdy kilogram.

Do tej pory za wysyłkę towaru Polacy musieli płacić od 3,8 euro (w przypadku płyt z muzyką, filmami i gier) do 5,5 euro za inne produkty.

I jeszcze ta promocja!

Informacja o darmowej wysyłce łączy się z inną świetną wiadomością - do 30 listopada trwa promocja czytnika Kindle Paperwhite III. Obniżka wynosi 20 euro, więc urządzenie można kupić za 119,99 euro. To jedna z najniższych cen, jaką udało się dotąd wypatrzeć na Amazonie. Można znaleźć oferty, w których Kindle będzie tańszy, ale zawsze oznacza to kłopoty z realizacją gwarancji. Kupiony normalnie i oficjalnie w sklepie Amazona Kindle w razie problemów po prostu wymieniany jest na nowy egzemplarz.

Promocja jest tylko częścią wielkiej akcji związanej z wyprzedażami na Black Friday. Warto w tych dniach pobuszować w Amazonie, bo czasami obniżki są naprawdę znaczące.

Wszystkie przesyłki jadą do Polski

Amazon długo jeszcze nie uruchomi polskiej wersji swojego sklepu, możemy jednak korzystać na obecności firmy w Polsce. Do centrum logistycznego znajdującego się pod Poznaniem trafiają bowiem wszelkie przesyłki z Niemiec, nawet te, których miejscem przeznaczenia są właśnie Niemcy. I być może właśnie z tego powodu Amazon zdecydował się objąć nasz kraj systemem darmowych wysyłek.

Niestety brytyjska wersja Amazona darmową wysyłkę oferuje jedynie mieszkańcom Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Informację znaleźliśmy na blogu Świat Czytników.

Więcej o: