W warszawskich autobusach posurfujesz za darmo. WiFi od Plusa

Warszawskie autobusy komunikacji miejskiej zostały wyposażone w hotspoty WiFi. Dostarczy je Plus, a korzystanie z internetu jest bezpłatne.

Podróżujący po Warszawie autobusami autobusami komunikacji miejskiej mogą korzystać z bezpłatnego internetu. Jest to możliwe dzięki usłudze FreeWiFi, którą uruchomił Plus.

By połączyć się z internetem należy wybrać sieć freewifi.waw.pl, zaakceptować regulamin i zalogować się. Nie trzeba podawać swoje numeru telefonu ani adresu e-mail, wyrażać zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

W tej chwili internet Plusa dostępny jest w 500 pojazdach (są oznakowane), do lutego ma jednak być dostępny w całym taborze czyli 1200 autobusach.

Plus zapewnia, że bezpłatny internet cieszy się olbrzymią popularnością - w listopadzie z FreeWiFi skorzystano aż 70 000.

Udostępnianie podróżnym bezpłatnego internetu jest jednym z priorytetów warszawskich władz. Pierwsze hot-spoty WiFi pojawiły się w autobusach mniej więcej rok temu.

W nowoczesnym taborze powinny być dostępne nowe technologie. Komfort i wygoda naszych pasażerów to nasz absolutny priorytet, dlatego uruchamiamy darmowe punkty dostępu do internetu. I chcemy by do końca przyszłego roku bezprzewodowy internet był już we wszystkich autobusach naszego największego przewoźnika, a w ciągu dwóch lat we wszystkich tramwajach, metrze, pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i autobusach pozostałych przewoźników.

- stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz cytowana przez NaTemat.

Prosimy was o komentarze: jak działa internet, czy łatwo znaleźć pojazd, w którym można z niego skorzystać.

Więcej o: