Google wybrał aplikacje roku 2015. Sprawdź, czy czegoś nie przegapiłeś

Koniec roku zbliża się nieubłaganie. Czas więc poznać aplikacje, które, według Google, zasługują na szczególną uwagę. Warto przejrzeć tę listę - ciekawych i praktycznych aplikacji na niej nie brakuje.

Jak co roku Google zaprezentował ranking najlepszych aplikacji. W tegorocznym zestawieniu znajdziemy zarówno pozycje powszechnie znane, takie jak chociażby Microsoft Word, jak i aplikacje, które pokazują pewne istotne trendy.

W finałowej dwudziestce znajdziemy między innymi:

Zdjęcia Google. Aplikacja wbudowana w niemal każdy smartfon zyskała w tym roku wiele funkcji. Po pierwsze użytkownicy usługi mają niemal nieograniczone miejsce na przechowywanie zdjęć w chmurze Google. Po drugie fotografie znacznie łatwiej teraz segregować i przeszukiwać. Algorytmy rozpoznają miejsca, twarze i obiekty. Technologia nie działa jeszcze doskonale, ale często potrafi bardzo szybko wyświetlić zdjęcia według słów kluczowych.

Wyszukiwanie obiektówWyszukiwanie obiektów Fot. Google

Fot. Google

Tłumacz Google również w tym roku zmienił się na lepsze. Usługa pozwala teraz tłumaczyć w zasadzie "na żywo" , radzi sobie nawet z tłumaczeniem napisów na zdjęciach. Co prawda aplikacja wymaga sporo zasobów i ma spory apetyt na energię, jednak podczas "testów terenowych" stwierdziliśmy, że są sytuacje, w których jest bezcenna. Kiedy kompletnie nie znamy jakiegoś języka mamy szansę w szybki sposób zrozumieć o co chodzi.

embed

Wikipedia również została wyróżniona. Trzeba przyznać, że powiązanie wyszukiwania informacji w Google z aplikacją Wikipedii zainstalowaną w smartfonie działa bardzo dobrze . Sama aplikacja też zyskała kilka nowych funkcji, które czynią ją bardziej praktyczną. Jeśli chcemy tylko zerknąć na jakieś hasło wystarczy nam to, co podpowie Google. Jeśli poszukujemy dokładniejszych informacji aplikacja Wikipedia w łatwy sposób pozwoli nawigować pomiędzy hasłami.

Zobacz wideo

Microsoft Word , kolejna aplikacja w rankingu Google, również z pewnością jest godna uwagi. Przede wszystkim przez to, że na wielu urządzeniach można ją zainstalować bezpłatnie. Poza tym Word, podobnie jak pozostałe aplikacje Microsoftu na Androida, stał się naprawdę dojrzałym i dopracowanym produktem, który nadaje się do pracy.

Dzięki powyższym aplikacjom smartfon stał się w tym roku bardziej praktyczny narzędziem. Ale nie samą pracą człowiek żyje, dlatego wśród wyróżnionych aplikacji znalazły też inne propozycje.

Twitch jest odpowiedzią na rosnącą popularność nagrań gameplay. Dzięki tej aplikacji można oglądać transmisje z ulubionych gier i czatować z pozostałymi obserwowanymi graczami. Fani tytułów takich jak League of Legends, Call of Duty, Minecraft mogą godzinami oglądać ulubioną rozgrywkę.

 

Dubsmash jest aplikacją, która pozwoli nam się... trochę powygłupiać. Znajdujemy ulubiony utwór po czym kręcimy teledysk ze sobą w roli głównej. Skoro YouTube zalewają tego typu nagrania dlaczego nie stworzyć aplikacji, która znacznie ułatwia ich tworzenie?

Retrica jest aplikacją, która spodobała się Google, bo pozwala na tworzenie bardzo ładnych zdjęć i kolaży. A użytkownicy smartfonów kochają dzielić się zdjęciami ze znajomymi. W przypadku tego typu aplikacji liczy się intuicyjność obsługi i efekt końcowy. Retrica dobrze wypada w obu tych kwestiach.

Aplikacja ReticaAplikacja Retica Fot. Google Play

Fot. Google Play

W mijającym roku główni gracze branży technologicznej wprowadzili wiele ulepszeń do swoich aplikacji, dzięki czemu smarfony są jeszcze doskonalsze. Dla użytkownika najważniejsze są te zmiany, które pozwalają zaoszczędzić czas lub zrobić coś, co wcześniej było niemożliwe. Analizując ranking Google widać też wyraźnie jak istotna jest dla nas możliwość dzielenia się zdjęciami i nagraniami - aplikacje tego typu wciąż powstają, a użytkownicy wciąż poszukują nowości.

Inne aplikacje wyróżnione przez Google znajdziecie w tym zestawieniu . Napiszcie jakich pozycji waszym zdaniem zabrakło.

Więcej o: