Nowy iPhone już w marcu? Skąd ten pośpiech?

Na początku marca Apple zaprezentuje kilka nowych produktów. Raczej na pewno zobaczymy Apple Watch 2, być może również czterocalowego iPhone'a. Zaraz zaraz... iPhone w cieniu Apple Watch?

Według portalu 9to5Mac na początku marca przyszłego roku, na oficjalnie zapowiedzianej konferencji, zobaczymy kilka nowych produktów Apple. Niemal pewna jest premiera drugiej wersji inteligentnego zegarka Apple Watch . Urządzenie miałoby trafić do sprzedaży w kwietniu.

Urządzenie miałoby być wyposażone w kamerę do prowadzenia rozmów za pomocą komunikatora FaceTime. Źródła wewnątrz Apple twierdzą również, że zegarek będzie wyposażony w znacznie więcej sensorów - między innymi do monitorowania stanu zdrowia czy snu. Być może sprawi to, że nowa wersja zegarka bardziej przypadnie nam do gustu. Pierwsza budziła mieszane uczucia.

iPhone w cieniu zegarka?

Te same źródła twierdzą, że podczas marcowej konferencji zobaczymy iPhone'a 6c - urządzenie, którym Apple po raz drugi miałoby zaatakować średnią półkę. Smartfon miałby mieć klasyczny czterocalowy ekran oraz procesor Apple A9 - ten sam, który znajdziemy w iPhonie 6S. Pod względem stylistyki 6c miałby nawiązywać do obecnej linii wzornictwa - jeśli więc ktoś liczy na powrót starego iPhone'a rozczaruje się. Analitycy sugerują, że telefon mógłby kosztować od 400 do 500 dolarów, czyli nawet o 250 dolarów mniej od iPhone'a 6S z 16 GB pamięci wewnętrznej.

Decyzja Apple, o ile doniesienia są prawdziwe, jest nieco dziwna. Do tej pory iPhone'y były prezentowane osobno, wydawało się, że są najważniejszym produktem firmy. Jeśli iPhone 6c zostanie zaprezentowany wraz z zegarkiem możemy uznać to za znak czasów. Smartfony nie budzą już takich emocji, nie zapewniają już takich zysków . Apple bardzo zależy na promowaniu swojego zegarka. Przynajmniej do czasu premiery... następcy iPhone'a 6s.

Zobacz wideo
Więcej o: