Android: jak wyłączyć automatyczną aktualizację aplikacji

Wielu użytkowników rezygnuje z korzystania z mobilnego internetu w obawie, że smartfon zużyje transfer. Tymczasem system Google umożliwia bardzo proste wyłączenie automatycznej aktualizacji aplikacji. Opisujemy krok po kroku co trzeba zrobić.

Trudno korzystać ze smartfonu nie instalując w nim aplikacji, równie niewygodne jest korzystanie z urządzenia pozbawionego dostępu do internetu. Wielu użytkowników decyduje się przeglądać go wyłączenie, gdy są w zasięgu sieci WiFi. Część z nich całkowicie rezygnuje też z internetu mobilnego w obawie, że aplikacje zainstalowane w smartfonie zużyją transfer automatycznie się aktualizując.

Przeczytaj też: Jak robić dobre zdjęcia telefonem

Tymczasem automatyczną aktualizację aplikacji można w prosty sposób wyłączyć. W tym celu należy wykonać następujące kroki.

1. Uruchom aplikację Sklep Play . Znajdziesz ją na ekranie głównym swojego smartfonu lub wśród zainstalowanych aplikacji.

2. Wywołaj Menu dotykając ikonki z trzema poziomymi kreskami obok napisu Google Play.

3. Następnie przewiń ekran w dół, aż zobaczysz pozycję Ustawienia . Wybierz ją.

4. Teraz wybierz Aktualizuj aplikacje automatycznie,

5. Wyłącz aktualizację wybierając opcję Nie aktualizuj.

Fotomontaże Robert Kędzierski./ Fot. http://graphicburger.com/

Od tego momentu nie będą się samodzielnie pobierać.

Poradnik możesz też obejrzeć w naszej galerii.

Dodatkowe opcje

Zamiast "Nie aktualizuj" możesz też wskazać opcję "Aktualizuj w dowolnym momencie", co będzie oznaczać, że programy i gry będą pobierane również za pomocą sieci komórkowej. Wybranie opcji "Aktualizuj tylko przez WiFi" pozwoli mieć pewność, że proces aktualizacji programów i gier nie zużywa transferu komórkowego.

Więcej o: