Robi się coraz goręcej. Nowe zdjęcia Galaxy S7 i LG G5

Galaxy S7 i LG G5 to jedne z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku. Do sieci trafiły właśnie nowe przecieki, które jeszcze bardziej podgrzewają atmosferę wokół nich.

Samsung i LG to dwaj koreańscy producenci, którzy wkrótce zaprezentują swoje najnowsze flagowce. Zarówno Galaxy S7 jak i LG G5 budzą sporo emocji jeszcze przed oficjalną premierą. Najnowsze przecieki jeszcze bardziej podgrzewają atmosferę.

Przeczytaj też: Nowa gwiazda wśród smartfonów. Bije rekordy

Hiszpański portal Pisapapeles publikuje zdjęcie smartfonu opisanego jako Galaxy S7. PC Mag zauważa, że urządzenie wyglądem zbliżone jest do Galaxy Note 5, jedyną różnicą jest bardziej zaokrąglony tył. Uwagę zwracają niezwykle cienkie boczne krawędzie i tradycyjny fizyczny przycisk Home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Fot. PC Mag/Computer World

Doniesienia Pisapapeles wprowadzają niepewność co do szczegółowej specyfikacji Galaxy S7. Hiszpanie twierdzą, że urządzenie wyposażone jest w standardowy port Micro USB, gdy tymczasem inne przecieki wyraźnie mówią o łączu USB typu C, co byłoby całkiem logicznym podążaniem za nowymi standardami.

Premiera Galaxy S7 odbędzie się 21 lutego w Barcelonie, gdzie odbędą się targi Mobile World Congress.

Zadziwiający ekran LG G5

Rywal Samsunga zaprezentuje swój smarfon podczas tych samych targów. I w tym przypadku do sieci wycieka coraz więcej informacji. Nowe są intrygujące, bo zdradzają nową funkcję: "Always On". Ekran w LG G5 miałby zawsze wyświetlać pewien zasób informacji. Pierwsze o czym pomyślimy w takiej sytuacji to: czy to czasem nie sprawi kłopotów z baterią? W końcu ciągle działający wyświetlacz zużywa energię. Być może i tu LG chce nam czymś zaskoczyć, bo z wcześniejszych przecieków wiemy, że bateria w LG G5 ma być wymienialna, i to w inny sposób niż zazwyczaj - ma być wysuwana.

embed

Computer World sugeruje, że ma to związek także z inną rewolucją, którą ma przynieść LG G5 - smartfon ma być przełomowy jeśli chodzi o zastosowanie w grach.

Fot. PC Mag/Computer World

Sądzę, że premiera LG G5 zapowiada się ciekawiej niż premiera Samsung Galaxy S7. Mniejszy z koreańskich producentów ma więcej do stracenia, więcej do udowodnienia. I wciąż musi się bardziej starać, by przykuć uwagę konsumentów. Na rynku smartfonów dawno nie było większego przełomu, zakrzywiony ekran w Galaxy S6 a także funkcja 3D Touch w iPhonie 6S i iPhonie 6S Plus przez wielu zostały określone jako zmiana kosmetyczna.

Jak będzie naprawdę? Przekonamy się podczas targów Mobile World Congress, na relację z których zapraszamy już dziś.

5 antywirusów na smartfony. Tylko nie myśl, że nie są potrzebne

Fotomontaż Robert Kędzierski/ Fot. Thom Weerd/psdreams.com

Więcej o: