ISIS grozi Markowi Zuckerbergowi. "Zniszczymy twoją stronę"

W sieci pojawiło się propagandowe wideo przygotowane przez zwolenników Państwa Islamskiego. Jego twórcy grożą zniszczeniem Facebooka i Twittera.

Grupa hakerów wspierająca ISIS, która przedstawia się jako "The Sons of the Caliphate Army" (Synowie Armii Kalifatu), umieściła w internecie wideo wymierzone w twórcę Facebooka Marka Zuckerberga oraz współtwórcę i CEO Twittera - Jacka Dorseya.

Czytaj też: Google znalazł genialny sposób na walkę z terroryzmem?

Co tak bardzo rozwścieczyło "Armię Kalifatu"? Chodzi o działania Facebooka i Twittera, które polegają na usuwaniu kont należących do osób i organizacji wspierających działalność Państwa Islamskiego. Z ostatnich badań przeprowadzonych przez George Washington University wynika, że tylko w 2015 roku Twitter usunął ponad 125 tysięcy kont związanych z ISIS.

25-minutowe wideo zatytułowane " Flames Of The Supporters", rozsyłane jest za pośrednictwem aplikacji Telegram, z której często korzysta ISIS.  Na filmie możemy zobaczyć  m.in. podziurawione kulami zdjęcie Marka Zuckerberga i Jacka Dorseya. Autorzy filmu nie przebierają w słowach:

"Ogłaszacie codziennie, że zawieszacie wiele naszych kont, oto nasza odpowiedź: Czy tylko na tyle was stać? Nie jesteście dla nas żadnym rywalem. Jeśli zamkniecie jedno konto, to na jego miejsce pojawi się 10 innych, a już wkrótce wasze imiona zostaną wymazane, gdy zniszczymy wasze strony z pomocą Allaha, i wtedy przekonacie się, że mówimy prawdę"

Twierdzą oni również, że pod kontrolą ISIS znajduje się obecnie ponad 10 tysięcy kont na Facebooku, ponad 150 grup oraz ponad 5 tysięcy kont na Twitterze.

Opublikowane wideo to najlepszy dowód na to, że ostatnie działania Facebooka i Twittera zaczynają przynosić pożądany skutek. Mark Zuckerberg i Jack Dorsey raczej nie przejmą się groźbami ISIS. Wielokrotnie podkreślali oni, że podobne ostrzeżenia otrzymywali wielokrotnie.

Źródło: Vocativ

O najgroźniejszej grupie terrorystycznej świata przeczytaj też w książce "ISIS. Wewnątrz armii terroru" >>

Więcej o: