Adobe: Flasha 10.1 dla WM 6.5 nie będzie

Mamy smutną wiadomość dla użytkowników korzystających ze smartfonów z Windows Mobile 6.5 - Adobe nie zamierza przygotować Flasha 10.1 dla tej wersji WM. Dobra wiadomość jest taka, że Flash dla Windows Phone 7 będzie. Tyle, że nikt nie wie kiedy...

Flash 10.1 to jedna z najbardziej wyczekiwanych wersji tego oprogramowania w historii - będzie to pierwsze wydanie w pełni zgodne z założeniami projektu Open Screen Project (którego celem jest umożliwienie korzystania z rozbudowanych aplikacji flash użytkownikom najróżniejszych urządzeń - od komputerów, przez smartfony, aż po elektronikę użytkową - np. telewizory). Inicjatywę tę wspiera ponad 50 firm z branży IT - m.in. Intel, Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Symbian itp.

Do tej pory przedstawiciele Adobe zapowiadali, że Flash 10.1 dla Windows Mobile 6.5 powstanie - ale wygląda na to, że ostatecznie doszli do wniosku, iż nie ma to większego sensu. We wpisie na firmowym forum możemy przeczytać m.in.:

Co do WinMo [Windows Mobile] - podjęliśmy trudną decyzję, by ze wsparciem dla tej platformy poczekać do premiery WinMo 7 [Microsoft nazywa to wydanie Windows Phone 7 - red.]. Powodem jest fakt, iż WinMo 6.5 nie obsługuje pewnych kluczowych dla nas interfejsów API.

Przedstawiciel koncernu poinformował przy okazji, że Flash 10.1 dla Androida powinien być gotowy w połowie bieżącego roku. Niestety, na razie wciąż nie wiadomo, kiedy udostępniona zostanie wspomniana wersja dla Windows Phone 7 - bo na razie wiemy tyle, że raczej nie będzie ona gotowa w momencie pojawienia się na rynku pierwszych telefonów z tym systemem (co powinno nastąpić we wrześniu lub październiku tego roku).

Więcej informacji: WMPoweruser.com .

Więcej o: