Koniec z powiadomieniami aplikacji na Facebooku

Krótko: Facebook przestanie atakować swoich użytkowników ciągłymi powiadomieniami związanymi z aplikacjami. Powiadomienia przestaną pojawiać się już od dzisiaj.

Facebook liczy sobie ponad 350 milionów użytkowników i ok. miliona programistów , którzy stworzyli ponad 500 tys. aplikacji - jak wynika z wpisu na blogu Facebooka . Wyłączenie powiadomień ma sprawić, że obsługa serwisu będzie prostsza, a jednocześnie nie będzie pojawiać się tylu w gruncie rzeczy niepotrzebnych informacji.

Facebook jednak pamięta o użytkownikach, którzy tęsknić mogą za śledzeniem zmian w swoich aplikacjach

1. powiadomienia przenoszą się do liczników , w panelu po lewej stronie serwisu

2. można będzie na "tablicy" ustawić otrzymywanie poszczególnych powiadomień

3. zawsze można zwrócić się z prośbą o rozszerzenie uprawnień i otrzymywanie powiadomień via e-mail .

Innymi słowy - powiadomienia typu "twój znajomy zagrał w FarmVille i zasadził 16 truskawek" są kaput.

Fot. FacebookFot. Facebook Fot. Facebook

Warto wspomnieć do tego, że Facebook zdaje się eksperymentuje z ożywieniem prawej strony portalu . Serwis Inside Facebook podaje, że w miejscu w którym zwykle znajdowały się osoby, które możemy znać lub strony które mogą nas zainteresować zaczynają pojawiać się zdjęcia naszych własnych znajomych (jako "sugerowane").

Oprócz "sugerowanych" po prawej stronie portalu znajdują się jedynie reklamy. Jeśli więc Facebook wprowadzi tam na stałe powiadomienia dotyczące naszych znajomych można się spodziewać, że po pierwsze - częściej będziemy zwracać uwagę na ten blok, a po drugie - że częściej będziemy tam klikać. Co z kolei sprawia, że rośnie prawdopodobieństwo iż przy okazji postanowimy kliknąć w reklamę.

Joanna Sosnowska

Więcej o: