Asus G51J 3D razem z Assassin`s Creed 2 - zabawka dla bogaczy

W komplecie znajdziecie także okulary NVIDIA 3D Vision.

Parametry trójwymiarowego Asusa robią wrażenie. Muszą, ponieważ poprawne wyświetlanie grafiki 3D wymaga odpowiedniej mocy. Zestaw napędza karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 260M z technologią NVIDIA PhysX z 1 GB pamięci DDR3 VRAM. Procesor to Core i7-720QM (1,6 GHz) z technologią Turbo Boost.  Do tego 4GB pamięci operacyjnej oraz 640-gigabajtowy dysk twardy i 15,6-calowy panel LCD (120Hz) z podświetleniem LED. ASUS G51J 3D jest pierwszym na świecie notebookiem obsługującym dookólny dźwięk 3D w grach za sprawą technologii audio EAX Advanced HD 4.0.

Wszystko brzmi świetnie, ale czy technologia 3D sprawdzi się na małym ekranie laptopa? Mam pewne wątpliwości, zwłaszcza, że na laptopie gramy zazwyczaj w mniej sprzyjających okolicznościach przyrody (po to go kupujemy, do zwykłego grania mamy "duży" komputer), które poprawny odbiór 3D mogą zaburzać. Z drugiej strony redakcja Gamecornera testowała 3D Vision NVIDII na niewiele większym monitorze - i podobno było dobrze . Ja z graniem w 3D poczekam na telewizory i konsole, wielkość ma znaczenie.

Na koniec cena - w Komputroniku Asus G51J-IX094V 3D w zestawie z trójwymiarową grą Assasin's Creed 2 oraz parą okularów 3D i nadajnikiem podczerwieni kosztuje prawie 7 tysięcy złotych. To bardzo dużo.

R.Z.

RECENZJA GRY ASSASSIN'S CREED 2

Więcej o: