Zielony zegarek Casio na baterię słoneczną.

Na wiosnę Casio oferuje zegarek elektroniczny w pełni zasilany światłem. Jak głosi slogan reklamowy - zielony zegarek pozwoli ci zostać zielonym (w sensie - ekologicznym).

Co takiego innowacyjnego w zegarku na baterię słoneczną? Wydawałoby się, że technologia znana i powszechna jak mało co. A jednak. Cechą wyróżniają model PRG110C-3 jest niewielki kolektor "solarny", który akumuluje energię nie tylko z promieni słonecznych, padających bezpośrednio na panel, ale i z relatywnie słabo naświetlonego otoczenia. Jak zapewnia producent - 5 minut ekspozycji pozwala na pracę przez cały dzień.

Drugim składnikiem autorskiej technologii Casio o nazwie Tough Solar Technology jest pojemny akumulator, który w pełni naładowany pozwala na pracę nawet przez pięć miesięcy, bez konieczności dodatkowej ekspozycji na światło.

Wspomniana technologia jest odpowiedzią Casio na problem składowania niebezpiecznych dla środowiska zużytych baterii do zegarków.

Ekologiczny, zielony zegarek nadal pozostaje częścią serii Pathfinder, a więc jest wyposażony w cyfrowy kompas, wysokościomierz, barometr, termometr, budzik, oraz stoper. Jest także odporny na niskie i wysokie temperatury, a także dobrze sobie radzi ze zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym.

W zasadzie, zegarek byłby świetnym prezentem dla szanującego się mieszczucha, gdyby nie jego ekscentryczny kolor - fluorescencyjny zielony rzadko pasuje do jakiegokolwiek krawatu.

[via Casio ]

Łukasz Cichy

Więcej o: