Pierwsza polska transmisja meczu piłki nożnej w 3D już 15 maja

Odbyła się wspólna konferencja prasowa LG Electronics i CANAL+. Przybyliśmy, zobaczyliśmy, a opisujemy w rozwinięciu.

Cytat z komunikatu prasowego:

CANAL+ przeprowadzi 15 maja br. pierwszą w Polsce transmisję z meczu piłki nożnej w technologii stereoskopowej i standardzie HD. Będzie to również jedna z pierwszych w Europie produkcji 3D na żywo dostępnych dla masowej publiczności - dzięki specjalnym pokazom dla kibiców, organizowanym tego dnia przez CANAL+ i LG Electronics w wybranych miastach w całej Polsce. Relacja z meczu w 3D będzie przeprowadzona bezpośrednio ze stadionu w mieście, w którym rozstrzygnie się walka o Mistrzostwo Polski.

Bertrand Le Guern, prezes CANAL+ Cyfrowy zapewnił, że chce dostarczyć możliwie największych sportowych emocji, dlatego nie zapadła jeszcze decyzja, z którego stadionu będzie to relacja. Patrząc na tabelę wyników typuje, że największą szansę mają areny w Poznaniu, Krakowie lub Warszawie. CANAL+ udostępni abonentom CYFRY+ posiadającym dekoder HD (i telewizor 3D) niekodowany przekaz stereoskopowy w ramach serwisu CANAL+ 3D test (kanał 28), zaś z LG Electronics zorganizuje otwarte pokazy w wybranych pubach największych miast Polski (lista jeszcze nie jest znana) - staną tam telewizory LG 3D i zostaną udostępnione specjalne okulary (pasywne okulary polaryzacyjne).

LG podkreślało, że zacieśnia współpracę z CANAL+. Zapowiedziało dynamiczne wejście na polski rynek z telewizorami 3D. Wszystkie modele, które trafią w najbliższym czasie do sklepów obsługują okulary z aktywną migawką, zaś dostosowane do pasywnych okularów polaryzacyjnych mają być tylko wyświetlacze "biznesowe", przeznaczone do prezentacji, pubów, itp. Firma potwierdza informację , że najnowszy model INFINIA LX9500 ma być dostępny w Polsce od maja (autokorekta do notki w linku - odświeżanie TrueMotion 400Hz i obudowa o grubości 31,6 mm).

Pełna treść komunikatu prasowego CANAL+

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: