Windows Marketplace otwiera się na Polskę - jest szansa na Xbox Live?

7 maja Microsoft obwieścił, że polscy użytkownicy telefonów, pracujących na systemie operacyjnym Windows Phone mogą oficjalnie korzystać z globalnych zasobów serwisu Windows Marketplace.

Serwis, działający na świecie już od października 2009 umożliwia polskim użytkownikom skorzystanie z wachlarza ponad tysiąca aplikacji, podzielonych na 9 kategorii : Gry, Rozrywka, Informacje i pogoda, Biurowe, Sieci społeczne, Komunikacja, Podróże, Centrum biznesowe oraz Narzędzia. Z tego w dziale Polska, na chwilę obecną znajduje się aż 50 aplikacji.

Co prawda obowiązuje podział regionalny, ale dostępne są aplikacje z całego świata (31 rynków Windows Marketplace). Aby się do nich dostać wystarczy wybrać odpowiedni kraj. Dodatkowo, Microsoft dopuszcza możliwość testowania aplikacji przed zakupem, a nawet zwrotu zakupionej aplikacji.

W ramach Windows Marketplace dostępny jest bezpłatny pakiet Office 2010 Mobile beta oraz darmowa aplikacja Wyborcza.biz prezentująca pigułkę najwazniejszych aktualnych informacji dla tak zwanego biznesu. Są one podzielone na trzy sekcje: wiadomości, giełda, oraz waluty.

Piotr Pągowski , dyrektor generalny działu Consumer & Online w Microsoft powiedział:

Polska to dla Microsoft bardzo ważny rynek. Szczególną wagę przykładamy do rozwoju polskich aplikacji i współpracy z rodzimymi dostawcami rozwiązań na Windows Phone, co przekłada się również na stale rosnącą liczbę użytkowników. To właśnie z myślą o nich udostępniamy im teraz globalne zasoby naszego serwisu, wśród nich mobilną wersję beta najnowszego pakietu biurowego, Office 2010.

Skoro więc mamy juz Windows Marketplace, a polski rynek jest dla Microsoftu bardzo ważny, to może wreszcie uda się uruchomić polski Xbox Live ?

Łukasz Cichy

Więcej o: