Jak zmienić swoje ustawienia prywatności na Facebooku

Kilka dni temu Mark Zuckerberg przyznał, że ustawienia prywatności na Facebooku "nie były idealne", a w związku z tym wprowadzony zostanie nowy sposób zarządzania swoimi danymi.

Facebook zaczyna witać już użytkowników wiadomością, że pojawiły się nowe ustawienia prywatności.

Facebook wprowadził nowe ustawienia prywatnościFacebook wprowadził nowe ustawienia prywatności Fot. Facebook

Można upewnić się, że sposób w jaki dzielimy się informacjami ze znajomymi jest dokładnie taki, jaki mieliśmy w zamierzeniach. Nowe ustawienia zdają się być dużo bardziej czytelne i przejrzyste .

Ustawienia udostępniania na FacebookuUstawienia udostępniania na Facebooku Fot. Facebook

Nie trzeba przedzierać się przez osobne opcje, by wybrać odpowiednie dla siebie ustawienia.

Jeśli wybierze się opcję "Tylko znajomi" można wybrać, czy "Pozwolić znajomym osób oznaczonych na zdjęciach i postach na oglądanie ich", co wcześniej było ukryte gdzieś wśród innych ustawień.

Facebook sugeruje też własne zestawienie opcji - "Zalecane" to połączenie udostępniania wszystkim, znajomym oraz znajomym znajomych . Poniżej można edytować ustawienia związane z aplikacjami oraz Natychmiastową personalizacją.

Warto zwrócić uwagę na informacje, jakie pozwalamy publikować o sobie znajomym i wybrać te, które nam odpowiadają.

Informacje dostępne poprzez znajomych na FacebookuInformacje dostępne poprzez znajomych na Facebooku Fot. Facebook

Sprawdzenie tych ustawień to moim zdaniem "zestaw minimum " - pozostałe nie są tak bardzo istotne. Chyba, że jakaś aplikacja notorycznie spamuje nam Ścianę - wówczas łatwo można ją wyłączyć. Oczywiście, ustawienia które przedstawione są powyżej to jedynie sugestia, jak można ustawić swoje opcje.

Joanna Sosnowska

Więcej o: